92/11/06

نمایش مستند «بازی آدمکشی» نامزد جایزه اسکار 2014 در سالن سینماحقیقت

عصر امروز (یکشنبه ششم بهمن ماه)، مستند بلند «بازی آدمکشی» نامزد دریافت جایزه اسکار 2014 و برنده جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه بین الملل هفتمین دوره جشنواره سینماحقیقت، در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بازی آدمکشی the Act of Killing به کارگردانی «جاشوآ اوپن هایمر» مستندساز دانمارکی، به کشتار نیمه دوم دهه شصت میلادی در اندونزی پس از روی کار آمدن "سوهــــارتو" می پردازد.

این فیلم طی سال های 2005 تا 2012 در اندونزی فیلمبرداری شده است و ورنر هرتزوگ فیلمساز مشهور آلمانی و ارول موریس مستندساز آمریکایی، با تماشای تدوین اولیه فیلم، تهیه کنندگی اجرایی آن را برعهده گرفتند.

مستند «بازی آدمکشی» به دلیل موضوع تکان دهنده و افشاگرش، تاکنون بیش از سی جایزه معتبر جهانی نظیر جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره های برلین، مادرید، شفیلد، بلگراد و... را بدست آورده است و نامزد دریافت جایزه اسکار 2014 هم شده است.

گفتنی است: شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است و علاقمندان جهت تماشای این فیلم می توانند از ساعت 17 عصر امروز (یکشنبه 6 بهمن ماه)، به سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15 مراجعه نمایند.

 

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت