92/11/08

فیلم کوتاه «کورسو» در دو جشنواره جهانی روی پرده می رود

فیلم کوتاه «کورسو» در ادامه حضورهای جهانی اش، در دو جشنواره زوم لهستان و هنگ کنگ به نمایش درمی آید.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم پس از شرکت در جشنواره های «کلرمون فران» فرانسه، «کوتاه کوتاه» ژاپن، «کی‌یف» اوکراین، «اسماعیلیه» مصر، «مد فیلم» و «آرچی پلاگو» ایتالیا و «چشم سوم» هند، در هفدهمین جشنواره بین المللی زوم zoom لهستان و نوزدهمین جشنواره فیلم و ویدئو هنگ کنگ روی پرده خواهد رفت.

برپایه این گزارش، هفدهمین دوره جشنواره بین المللی زوم zoom طی روزهای 29 بهمن تا 4 اسفند ماه 1392 در کشور لهستان برگزار خواهد شد و فیلم کوتاه «کورسو» در بخش مسابقه بین الملل این جشنواره، به رقابت با 82 فیلم کوتاه دیگر از کشورهای مختلف جهان خواهد پرداخت.

نوزدهمین دوره جشنواره فیلم و ویدئو هنگ کنگ نیز از 23 تا 29 اسفندماه در این کشور برگزار می شود و «کورسو» در بخش ویژه ای با عنوان «توصیه شده هیئت داوران» به نمایش درمی آید. این جشنواره که تحت عنوان «جایزه فیلم و ویدئو در آسیا» نیز خوانده می شود، در طول برپایی نامزدهایی را اعلام کرده و به معرفی برترین های سینما و ویدئو  آسیا می پردازد.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «کورسو» آمده است: پیرمردی عینک ساز به دلیل بیماری و کهولت سن، با مشکل بینایی روبرو شده و باید مغازه عینک سازی اش را تعطیل کند؛ اما هنوز یکی از مشتریان برای بردن عینکش نیامده است...

 

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت