92/12/09

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منتشر کرد:فراخوان شرکت در اولین جشنواره فیلم های مستند مردمشناسی خاورمیانه و آسیا-اروپا

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی فراخوان اولین دوره جشنواره مستند مردمشناسی خاورمیانه و آسیا-اروپا (چین، آسیای میانه، روسیه و قفقاز) که تابستان سال آینده در کشور استونی برگزار خواهد شد را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هدف از برگزاری این جشنواره که طی روزهای 9 تا 12 مرداد ماه 1393 و همزمان با سیزدهمین کنفرانس بین المللی دوسالانه مردمشناسان اجتماعی اروپا در دانشگاه تالین استونی برگزار خواهد شد، حمایت از فیلم های مستند و تجربی در زمینه مردمشناسی و موضوعات متنوع دیگری چون جامعه شناسی، فرهنگ عامه و موضوعات دینی در کشورهای خاورمیانه و آسیا-اروپا است.

برپایه این گزارش، فیلمسازان علاقمند به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود با موضوعات مورد اشاره را تا روز 10 اردیبهشت ماه 1393 به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ارسال نمایند. این فیلم ها باید تولید دی ماه 91 به بعد بوده و از زیرنویس انگلیسی با کیفیت مطلوب و قابل ارائه در محافل دانشگاهی برخوردار باشد.

این گزارش می افزاید: امکان ارسال آنلاین فیلم های مستند و تجربی به دبیرخانه رسمی این جشنواره به نشانی: http://www.easaonline.org/networks/amce/film.shtml و یا پست الکترونیکی دبیر جشنواره (دکتر پدرام خسرونژاد pk18@st-andrews.ac.uk) هم میسر است؛ ضمن اینکه فیلمسازان ایرانی می توانند نسخه DVD آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره مستقر در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15 ارائه نمایند.

گفتنی است: یک گروه کارشناس بین المللی، داوری این جشنواره را برعهده خواهند داشت و کارگردانان و دست اندرکاران فیلم های برگزیده هم می توانند با هزینه شخصی در جشنواره شرکت کنند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

 


بازگشت