92/12/19

پاسخ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به روزنامه بانی فیلم مبنای گفتگوی بانی فیلم با کارگردان «لاله» کذب محض است

جناب آقای داودی

مدیرمسئول و سردبیر محترم روزنامه بانی فیلم

با سلام؛

احتراماً، پیرو درج خبر جعلی «ادعای طباطبایی نژاد نادرست است! اسی نیک نژاد: راش های لاله دست من نیست» مندرج در صفحه 3 روزنامه بانی فیلم مورخ دوشنبه 19 اسفندماه 1392 که متاسفانه به تیتر یک این رسانه تخصصی سینمایی هم بدل شده، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا مطابق قانون مطبوعات، متن جوابیه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی جهت تنویر افکار عمومی در همان صفحه بانی فیلم منتشر گردد.

1- بانی فیلم در این گزارش کذب آورده است: «با ادعای مدیر مرکز گسترش مبنی بر اینکه اسی نیک نژاد نسخه ای از فیلم لاله را با خود به آمریکا برده است، این کارگردان در تماسی با خبرنگار بانی فیلم تمامی اظهارات طباطبایی نژاد را تکذیب کرد»

سوال اینجاست: این ادعای کذب که مبنای گفتگوی بانی فیلم با کارگردان لاله قرار گرفته تا در قالب یک گزارش تبلیغی سراسر دروغ و بی ارزش، به تیتر یک این روزنامه سینمایی بدل شود، در کدام رسانه انعکاس یافته که آقای نیک نژاد در مقام پاسخگویی به آن برآمده و بانی فیلم هم به انتشار یکطرفه سخنان این کارگردان پرداخته است؟ آیا هر ادعای بی اساسی که از سوی هر فرد شاغل در حرفه سینما مطرح شود، بدون بررسی صحت و سقم آن باید به تیتر یک روزنامه بانی فیلم بدل شود؟

جناب آقای داودی! ضمن تکذیب این خبر جعلی و جهت اطلاع جنابعالی و خوانندگان روزنامه بانی فیلم اعلام می کنیم که مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هیچگاه و در هیچ مصاحبه ای اعلام نکردند که آقای اسدالله نیک نژاد نسخه ای از فیلم لاله را به آمریکا برده است. بعبارت دیگر راش های این فیلم سینمایی که بالغ بر 9000 دقیقه راش روی 16 هارد می شود، در این مرکز و استودیو بدیع موجود است و خانم پروانه پرتو تهیه کننده فیلم سینمایی لاله هم بر این واقعیت که راش ها تحویل مرکز و استودیو بدیع شده است، صحه گذاشتند.

2- انتشار ادعای دروغین دیگر آقای نیک نژاد مبنی بر حراج دوربین و لوازم و وسایل صحنه پروژه سینمایی لاله که بدون تحقیق لازم و کسب اطلاع از منابع موثق، در بانی فیلم درج گردیده هم باعث تاسف است.

3- در انتهای این گزارش و بازهم به نقل از آقای نیک نژاد آمده که برای اجاره محل سکونت کاراکتر فیلم لاله به مدت 18 روز، مبلغ یکصد میلیون تومان هزینه شده است که این خبر جعلی هم بدون بررسی لازم در بانی فیلم منعکس شده است و رسماً تکذیب می شود.

سخن آخر اینکه مدیرعامل و روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی همواره در شفاف سازی و پاسخ گویی پیرامون فیلم سینمایی لاله پیش قدم بودند و درج چنین مطالب دروغین بدون ذکر منبع موثق و یا تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن، از مصادیق بارز نشر اکاذیب به قصد تشویش افکار عمومی است که متاسفانه دامن گیر بانی فیلم هم شده است.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت