92/12/20

مستند «ابن بابویه» روز آخر سال کلید می خورد!

از صبح روز 29 اسفند ماه، مراحل تصویربرداری فیلم مستند «ابن بابویه» از جدیدترین تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی شهرام میراب اقدم در شهرری آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این مستند درباره تاریخچه گورستان ابن بابویه، شخصیت های تاثیرگذار مدفون در این محل از جمله جهان پهلوان تختی و میرزاده عشقی و تحولاتی که از آغاز تاکنون در این مکان صورت گرفته، می باشد.

شهرام میراب اقدم درباره مراحل تحقیق و پژوهش این مستند اظهار داشت: زمان زیادی صرف تحقیق و پژوهش این مستند شد، زیرا ابتدا تصمیم داشتیم کل گورستان های تهران را روایت کنیم اما آنقدر حجم اطلاعات زیاد شد که در یک کار مستند نمی گنجید؛ به همین دلیل ابن بابویه را انتخاب و روی آن تحقیق کردیم، زیرا این مکان پتانسیلی قوی دارد و دومین قبرستان عمومی تهران از زمان قاجار تا امروز بوده است.

وی افزود: این گورستان دچار تحول زیادی بوده، تعدادی سنگ قبرها از بین رفته و اتفاقات عجیب دیگری در آن رخ داده است، در حالیکه لبو بابویه می توانست مانند گورستان های بزرگ دنیا مکانی برای جذب توریست باشد، اما متاسفانه بیشتر رو به تخریب است.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت