93/01/17

مستند «نینجای ایرانی» به بخش مسابقه جشنواره «هات داکس» کانادا راه یافت

فیلم مستند «نینجای ایرانی» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «مرجان ریاحی» به بخش مسابقه بین الملل جشنواره «هات داکس» کانادا راه یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند «هات داکس» طی روزهای 4 تا 14 اردیبهشت ماه 93 در شهر تورنتو کانادا برگزار خواهد شد و فیلم مستند «نینجای ایرانی» ساخته مرجان ریاحی بعنوان تنها نماینده رسمی سینمای ایران، در بخش مسابقه مستندهای کوتاه این جشنواره معتبر به نمایش درخواهد آمد.

در این بخش، کارگردانان 33 فیلم مستند از کشورهای مختلف دنیا برای کسب جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه جشنواره و جایزه ویژه تماشاگران، به رقابت با هم می پردازند.

برای فیلم نینجای ایرانی، 3 نوبت نمایش در روزهای 10، 11 و 12 اردیبهشت ماه، همراه با جلسه پرسش و پاسخ با حضور کارگردان پیش بینی شده است.

گفتنی است: در این فیلم مستند مشکلاتی که زنان ایرانی برای پرداختن به ورزش رزمی «نینجوتسو» با آن درگیر هستند، از زبان خاطره جلیل زاده (نخستین ورزشکار زن این رشته رزمی) روایت می شود. از دیگر عوامل تولید فیلم نینجای ایرانی هم می توان به مهناز محمدی (تصویربردار)، علی علوی (صدابردار)، اسماعیل منصف (تدوینگر)، مرضیه ریاحی (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، شهلا مینوچهر و مهدی احمدی (تولید) اشاره کرد.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت