93/01/18

مستند «شبیه مضحک» از 13 فروردین در شهر یزد کلید خورد

از روز 13 فروردین ماه 93 تصویربرداری مستند «شبیه مضحک» از جدیدترین تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی علی‏محمد ناصربافقی در شهر یزد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، علی‏محمد ناصربافقی درباره موضوع این فیلم مستند اظهار داشت: شبیه مضحک جزء تعزیه های شاد است که روز 13 فروردین هر سال در شهر یزد برگزار می شود و این فیلم روایتگر این گونه مغفول آیینی- نمایشی است که تاریخچه آن هم به زمان ناصرالدین شاه قاجار بر می گردد.

وی تصریح کرد: مراحل تحقیق و پژوهش این فیلم مستند 8 ماه به طول انجامید و ادامه تصویربرداری آن نیازمند هماهنگی با افراد بومی برای بازسازی بخشی از مراسم سنتی آن است. همچنین گروه تصویربرداری برای ضبط سکانس های مربوط به کارشناسان به شهر تهران نیز سفر خواهند کرد.

بافقی افزود: ثبت و ضبط نمایش های آئینی و استفاده از فیلم های آرشیوی و اسلاید عکس های تعزیه دوره قاجار، از دیگر بخش هایی است که در این مستند جای دارد.

گفتنی است: عوامل مستند «شبیه مضحک» عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: علی محمد ناصربافقی/ تصویربردار: حسن نقاشی/ صدابردار: سلمان دهقان/ دستیار تصویربردار: سعید صمدزاده/ مدیر تولید: رضا آقایی/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت