93/02/03

تصویربرداری فیلم مستند «میراث گمشده» در شهر تالش آغاز می شود

با پایان مرحله پژوهش مستند «میراث گمشده» از جدیدترین آثار مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «حامد خسروی»، تصویربرداری این فیلم از هفته دوم اردیبهشت ماه در شهر تالش آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حامد خسروی پیرامون موضوع این فیلم مستند اظهار داشت: هدف اصلی مستند «میراث گمشده» روایت به یغما رفتن آثار تاریخی، باستانی و با ارزش شهرستان تالش به شکل وسیع و فاجعه بار است.

وی افزود: پژوهش این مستند را از اسفند 92 آغاز کردیم و پیش تولید فیلم هم به دلیل تعطیلات نوروزی و برخی هماهنگی های اداری محلی، با تاخیر ادامه یافت؛ اما امیدوارم طبق برنامه ریزی های انجام شده تا هفته دوم اردیبهشت ماه، تصویربرداری این فیلم مستند آغاز شود.

خسروی اضافه کرد: طی این مدت تحقیقات گسترده ای در شهر تالش و لوکیشن های عموما ییلاقی و صعب العبور منطقه انجام شده و برخی افراد که در حفاری دفینه ها مشارکت داشتند نیز راضی به مصاحبه شدند. از طرف دیگر این مستند به سراغ مال باختگان و افرادی که فریب قاچاقچیان را خورده اند نیز می رود.

در این مستند، نشان دادن افرادی که در پیِ نقشه گنج، تمام زندگی خود را باخته اند واقعا تاسف برانگیز است.

وی در پایان گفت: مصاحبه با کارشناسان باستان شناسی و اشخاصی که دلسوزانه از آثار کهن و تاریخی این مرز و بوم نگهداری می کنند از یکسو و در طرف مقابل، مواجه با افرادی که برای رسیدن به ثروت های کلان از هیچ قانونی تبعیت نمی کنند، از ویژگی های این فیلم مستند است.

گفتنی است: عوامل تولید مستند «میراث گمشده» به این شرح هستند: کارگردان:حامد خسروی/ دستیار کارگردان: فریده الماسی/ تصویربردار: محمد عاشقی/ صدابردار: اشکان پورتاجی/ مدیرتولید: مهدی احمدی/ مدیر تدارکات: سهراب رمضانی/ نویسنده فیلمنامه: سپیده موسوی، حامد خسروی/ کارشناس میراث فرهنگی: مهندس مجید کوهی/

این مستند در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می شود.

 

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت