93/02/10

پس از 3 سال، مستند «بهارستان» روی میز تدوین رفت

پس از سه سال توقف، تدوین فیلم مستند «بهارستان» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی بابک بهداد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بابک بهداد کارگردان مستند «بهارستان» در این زمینه اظهار داشت: مراحل ساخت مستند «بهارستان» از سه پیش آغاز شد اما به دلایل مختلف روند تولید آن متوقف گردید. در حال حاضر و با بررسی شورای مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تولید این مستند از سر گرفته شده است.

وی افزود: این مستند تاریخچه میدان بهارستان را بررسی می کند. بهارستان یک مستند تاریخی اجتماعی است که علاوه بر تاریخچه و پیدایش میدان بهارستان، تاسیس مجلس شورای ملی، برپایی انقلاب مشروطه، کودتای 28 مرداد و مسائل سیاسی و اقتصادی که در این میدان رخ داده نیز در آن روایت می شود.

بهداد اضافه کرد: علاوه بر تصویربرداری فیلم که 10 روز به طول انجامید، از تصاویر آرشیوی هم در ساختار آن استفاده شده و مدت زمان این اثر را به 42 دقیقه رسانده است.

گفتنی است: عوامل تولید این مستند عبارتند از: نویسنده و کارگردان: بابک بهداد، تحقیق و پژوهش: آزاده بی‏زارگیتی، تصویربردار: صادق سوری، صدابردار: ساسان زالی، انیماتور: بهزاد نعلبندی.

مستند بهارستان در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می شود.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت