93/02/14

مقدسیان چگونگی انتشار یک ماهنامه طنز را خیلی محرمانه بررسی می کند!

«خیلی خیلی محرمانه» عنوان تازه‌ترین اثر مستند محمدرضا مقدسیان است که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمدرضا مقدسیان پیرامون موضوع مستند «خیلی خیلی محرمانه» گفت: این مستند، وقایع رازگونه انتشار نشریه طنز و کاریکاتور «خط خطی» را در حکایتی پُر فراز و نشیب افشا می‏کند؛ افرادی با ویژگی‌هایی منحصر به فرد و فرا واقعی، انتشار این نشریه را به عهده دارند که هیچ شباهتی به همکاران خود در دنیا ندارند!

وی افزود: از آنجا که این نشریه هیچ حامی خصوصی و دولتی ندارد، بارها فشار اقتصادی آن را تا مرز تعطیلی پیش برده است و حوادثی باور نکردنی و اعجاب‌برانگیز، انتشار آن را به یک معجزه شبیه کرده است.

مقدسیان تصریح کرد: معمولا بر سر نوآوری در این نشریه بحث و جدل های فراوانی صورت می گیرد که پی گیری آن برای هر بیننده ای جذاب است. مطالب نشریه هیچ وقت به موقع آماده نمی شود، به همین دلیل استرس زمان بر فضای مجله حاکم است. همچنین مشکلات و محدودیت‌های فراوان دیگری نیز وجود دارد که امیدواریم با تصویر کردن آن بتوانیم دشواری کار این عزیزان را نشان دهیم.

کارگردان «گفت وگو در مه» ادامه داد: عنوان «خیلی خیلی محرمانه» را نیز با توجه به ارتباطی که با موضوع فیلم دارد انتخاب کردیم و هیچ ربطی به اینکه اسم فیلم باید جذاب و کنجکاوی برانگیز باشد، ندارد.

رئیس سابق انجمن مستندسازان سینمای ایران خاطرنشان کرد: چهار سال پیش با مدیر مسئول خط خطی آشنا شدم که آن روزها این نشریه به صورت گاهنامه منتشر می شد؛ از آن زمان به دنبال فرصتی بودم تا مستندی درباره این نشریه عجیب بسازم و این روزها احساس می کنم زمان ساخت آن فرا رسیده است.

وی روند تولید مستند «خیلی خیلی محرمانه» را مثبت ارزیابی کرد و افزود: علی درخشی کاریکاتوریست و فیلمساز برجسته انیمیشن که دبیر سرویس کاریکاتور خط خطی نیز هست، نویسندگی گفتار فیلم را برعهده گرفته و قرار است مشاور تیم کارگردانی باشد و ارسطو مداحی گیوی مدیر تصویربرداری، حسن شبانکاره صدابردار و آرش زاهدی اصل هم کار تدوین را برعهده خواهند داشت. همچنین امیدوارم مثل سال های گذشته حمید جعفری در تولید این کار همپای من باشد.

مقدسیان در پایان گفت: برای من که سال ها دور از تولید بوده ام، تلاش‌های پژمان مظاهری‌پور بسیار راهگشا بود که از او سپاسگزارم.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت