93/02/29

اخباری از برپایی غرفه «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» در بازار فیلم جشنواره کن

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با ارائه جدیدترین تولیدات سینمایی، مستند، کوتاه‌داستانی و انیمیشن خود، حضور فعالی در بازار فیلم جشنواره کن دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، عمده فعالیت های نمایندگان این «مرکز» در بازار فیلم کن به این شرح است:

- عرضه 80 عنوان فیلم

در غرفه مرکز، بیش از 80 عنوان فیلم سینمایی، مستند، کوتاه داستانی و انیمیشن نظیر ساکن خانه چوبی، راننده و روباه، نینجای ایرانی، ما همه سربازیم، سپیده دمی که بوی لیمو می داد، شناسنامه، درخت کهنسال و... به نمایندگان جشنواره های بین المللی، خریداران و پخش کنندگان جهانی فیلم ارائه شده است.

تاکنون نمایندگانی از جشنواره های پوسان (کره جنوبی)، لوکارنو (سوئیس)، جیفونی (ایتالیا)، آسیا- پاسیفیک (استرالیا)، ایدفا (هلند)، فرایبورگ (سوئیس)، استانبول و آنکارا (ترکیه)، چه نای (هند) و تونس از غرفه مرکز بازدید کردند.

- انتشار فراخوان جشنواره بین المللی سینماحقیقت

فراخوان بخش «مسابقه بین‌الملل» هشتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت نیز به عموم مراجعه کنندگان ارائه شده است تا جدیدترین تولیدات مستند دنیا در این جشنواره معتبر ایرانی روی پرده برود. در این زمینه مذاکراتی هم با چند شرکت مهم پخش کننده مستند نظیر واید، مدیا لونا و داک فیلم صورت گرفت.

- مذاکره با نماینده شبکه مستند اروپا

در جلسه‌ای که مسئولان غرفه مرکز با نماینده شبکه مستند اروپا (EDN) در داک‌کرنر برگزار کردند، اطلاعاتی پیرامون برگزاری هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ارائه شد تا روی سایت EDN قرار گیرد. همچنین مقرر گردید تا در سال جاری، ورک شاپ تولید مشترک و جذب سرمایه با حضور نماینده شبکه مستند اروپا در جشنواره سینماحقیقت برپا گردد. ضمن اینکه پیرامون تولید مشترک پروژه هایی که قابلیت عرضه در بازار بین المللی دارند نیز مذاکراتی با دو تهیه کننده بین المللی بعمل آمد.

- جویای حال  محمد اطبایی

بدنبال بستری شدن محمد اطبایی یکی از فعالان عرصه پخش فیلم در بیمارستانی در شهر موناکو، نمایندگان این «مرکز» آقایان مرتضی رزاق کریمی و علیرضا قاسم خان پیگیر حال او و وضعیت عمومی‌اش شدند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت