93/02/30

فرشید آذری: سینما به «خرمشهر» ادایِ دین نکرده است

از هفته آینده و همزمان با فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برنامه ای را با عنوان «حماسه خرمشهر در آینه ی سینمای مستند» برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «داستان یک شهر» عنوان یکی از آثار مستند این برنامه است که عصر روزهای سوم و چهارم خردادماه 1393 در سالن «سینماحقیقت» این مرکز برگزار می شود. فرشید آذری کارگردان این فیلم مستند است و موضوع آن نیز درباره نقاشی های «ناصر پلنگی» است که بر دیوارهای مسجد جامع خرمشهر ثبت شده و وقایع آن زمان را به تصویر می کشد.

آذری در گفتگویی پیرامون سهم سینمای مستند در بازتاب حماسه خرمشهر اظهار داشت: به اعتقاد من تاکنون اثر قابل قبول و باکیفیتی در این زمینه تولید نشده و سینمای ما، ادای دین اثرگذاری در رابطه با آزادسازی خرمشهر نکرده است؛ این تلنگری برای مسئولین است تا کیفیت فیلم های ساخته شده را بررسی کرده و به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

برپایه این گزارش، فیلم های مستندی که در برنامه «حماسه خرمشهر در آیینه‌ی سینمای مستند» روی پرده می روند، به این شرح هستند: شهری در آسمان- قسمت پنجم (شهید مرتضی آوینی)، فرزند خرمشهر (علی خسروی)، 578 روز (هژار نورانی)، یوما یعنی مادر (آزاده آریامنش)، ناگهان تو گم شدی (مهدی باقری)، ممد نبودی (شهروز توکل)، داستان یک شهر (فرشید آذری) و روز سوم (حمید زرگرنژاد)

شایان ذکر است: شرکت در برنامه «حماسه خرمشهر در آیینه‌ی سینمای مستند» برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می توانند در دو سئانس بعدازظهر (17:30 تا 19 / 19 تا 20:30) روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده (سوم و چهارم خرداد ماه 1393)، به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت