93/03/26

فراخوان شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» منتشر شد

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) در آذرماه 1393 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ایجاد امید با تقويت سينماي مستند خلاق ايران و صيانت از هويت ملي مبتني بر انگاره‌هاي ديني و ايراني؛ بازنمايي فرهنگ، تاريخ و جامعه‌ي ايراني- اسلامي؛ بيان نسبت و نزديكي سينماي مستند به واقعيت‌های اجتماعی و حقيقت؛ آشنايي فيلمسازان كشور با تحولات نوين سينماي مستند جهان؛ توجه به مباحث اقتصادی سینمای مستند در زمینه‌ی ايجاد امكان براي توليد مشترك، عرضه داخلی و خارجی، نمايش و پخش، از اصول و اهداف جشنواره بین المللی سینماحقیقت است که طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393 در تهران برگزار خواهد شد.

بخش‌های مختلف هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که با هدف استانداردسازی و برپایی یک جشنواره حرفه‌ای و در تعامل با جامعه مستندسازان و صنوف سینمای مستند طراحی شده، به این شرح است: مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، تصویر عاشورا، بخش‌های جنبی ملی و بین المللی، بازار بین‌المللی فیلم مستند، کارگاه‌های تخصصی آموزشی

در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل این جشنواره، فیلم‌های منتخب در سه بخش مستندهاي كوتاه (کمتر از 30 دقيقه)، مستندهاي نيمه‌بلند (30 تا 60 دقيقه) و مستندهاي بلند (بالاي 60 دقيقه) به رقابت می‌پردازند. با این توضیح که فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» باید تولید فروردین 1392 به بعد بوده و در قطع DV، DVC، HD، Full HD تولید شده باشند. فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل هم تولید ژانویه 2013 به بعد هستند.

عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان می‌بایست فرم شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را روی سایت جشنواره به نشانی www.defc.ir و www.cinematajrobi.ir بصورت آنلاین تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه DVD فیلم برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند. آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنتی روز 15 مردادماه 1393 و آخرین فرصت برای تحویل آثار به دبیرخانه جشنواره هم روز 25 مردادماه 1393 تعیین شده است.

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول است. مستندسازان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دبیرخانه جشنواره به شماره 88528314 و روابط عمومی جشنواره از طریق شماره 88511289 تماس حاصل نمایند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

 

 


بازگشت