93/05/13

مستند «ویلکیج» روایتگر نابودی جنگل‏های فندقلو می‌شود!

مستند زیست محیطی «ویلکیج» به کارگردانی حسن قهرمانی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود، نابودی تدریجی جنگل های فندقلو را روایت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حسن قهرمانی پیرامون موضوع مستند «ویلکیج» گفت: این مستند زیست محیطی، مسئله تخریب و بحران جنگل های «فندقلو» استان اردبیل از جمله سوزاندن درختان و تبدیل آنها به زغال، قطع بی رویه درختان، قاچاق چوب و از همه مهمتر ساخت و سازهای بی رویه که منجر به نابودی اکوسیستم گیاهی و جانوری منطقه ویلکیج واقع در شرق جنگل های فندقلو شده است را مورد بررسی قرار می دهد.

کارگردان مستند «چه شور بود دریاچه من» افزود: مرحله اول تصویربرداری این فیلم هفته نخست مردادماه و طی دو جلسه در بخشی از منطقه حیران که دز آن ساخت و ساز بی رویه ویلا صورت می گیرد انجام شد؛ همچنین گفت‏وگوهایی که بیشتر جنبه تحقیقاتی داشت را نیز ضبط کردیم، اما تصویربرداری جدی این مستند از هفته آینده به صورت مستمر دنبال می شود.

وی درباره عنوان این مستند نیز اظهار داشت: بخشی از منطقه شرقی جنگل های فندقلو به نام «ویلکیج» معروف است و به دلیل اینکه بیشتر اتفاقات مربوط به این فیلم  در همین منطقه رخ می دهد، عنوان «ویلکیج» را برای این مستند انتخاب کردم.

گفتنی است که عوامل تولید مستند «ویلکیج» عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: حسن قهرمانی/ مدیر تصویربرداری و تدوینگر: عبدالله شکری/ صدابردار: امین صبور/ صداگذار: زهره علی اکبری/ مدیرتولید: رضا عیسی پور/ عکاس: سجاد دادپور/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت