93/05/13

نمایش «بی برقی» و «دهانانجی کولکارنی چندرا گوپت» در سالن سینماحقیقت؛ برنامه روز دوم «هفته سینمای مستند هند» اعلام شد

عصر امروز (دوشنبه 13 مردادماه) و در دومین روز از هفته سینمای مستند هند، فیلم های مستند «بی برقی» و «دهانا نجی کولکارنی چندرا گوپت» در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش عمومی درمی آیند. 

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستند بلند «بی برقی» به کارگردانی فهاد مصطفی و دیپتی کاکار، در سال 2013 موفق به حضور و کسب جایزه از جشنواره های برلیناله و تریبیکا شده است.

 

در خلاصه داستان این فیلم مستند آمده است: الکتریکی 28 ساله که در کانپور زندگی می کند به برق دزدی مشهور است. او مانند رابین هود برق را از مناطق مرفه دزدیده و به فقرایی که در همسایگی آنها زندگی می کنند می‏رساند. در مواجهه با قطعی برق در طول روز، او اتصالات غیرقانونی اش را از یک همسایه به همسایه دیگر متصل می کند تا به این شکل کارخانه ها و تجارت ها به صورت نرمال کارشان را پیش ببرند.

در بخش دوم این برنامه، مستند «دهانا نجی کولکارنی چندرا گوپت» ساخته ریروو لاها روی پرده می‏رود. این مستند 11 دقیقه ای، سفر مهاجران به شهر رویایی شان در آرزوی حضور در یک فیلم را به تصویر می کشد.

 

گفتنی است: شرکت در «هفته سینمای مستند هند» برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روزهای ۱۲ تا ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۳ به سالن سینماحقیقت «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵ مراجعه نمایند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت