93/05/19

مهلت ارسال فیلم مستند به هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» تمدید شد

نظر به درخواست جمع زیادی از مستندسازان سینمای ایران که در تدارک آخرین مراحل تولید آثار مستند خود هستند، مهلت ارسال فیلم به دبیرخانه هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» تا روز 15 شهریورماه 1393 تمدید شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بخش‌های مختلف هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که با هدف استانداردسازی و برپایی یک جشنواره حرفه‌ای طراحی شده، به این شرح است: مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، تصویر عاشورا، بخش‌های جنبی ملی و بین‌المللی، بازار بین‌المللی فیلم مستند، کارگاه‌های تخصصی آموزشی

در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل این جشنواره، فیلم‌های منتخب در سه بخش مستندهاي كوتاه (کمتر از 30 دقيقه)، مستندهاي نيمه‌بلند (30 تا 60 دقيقه) و مستندهاي بلند (بالاي 60 دقيقه) به رقابت می‌پردازند. با این توضیح که فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» باید تولید فروردین 1392 به بعد بوده و در قطع DV، DVC، HD، Full HD تولید شده باشند. فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل هم تولید ژانویه 2013 به بعد هستند.

عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان می‌بایست فرم شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را روی سایت جشنواره به نشانی www.defc.ir و www.cinematajrobi.ir تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه DVD فیلم و CD عکس‌ها برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند و یا نسبت به تکمیل فرم چاپی و ارائه فیلم خود اقدام کنند. آخرین مهلت شرکت در جشنواره سینماحقیقت نیز روز 15 شهریورماه 1393 است که این تاریخ تمدید نخواهد شد.

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول است. مستندسازان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دبیرخانه جشنواره به شماره 88528314 و روابط عمومی جشنواره از طریق شماره 88511289 تماس حاصل نمایند.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت


بازگشت