93/06/01

در فیلم مستندی به کارگردانی رامین ندافی؛ علل نابودی «پرندگان مهاجر» تالاب های گلستان روایت می شود

مستند «پرندگان بی‏پایان» از جدیدترین تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی رامین ندافی به موضوع مهاجرت پرندگان مهاجر، تخریب زیستگاه و نابودی آنان می پردازد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، رامین ندافی پیرامون موضوع این مستند اظهار داشت: هر سال از مناطق شمالی ایران (سیبری) بیش از یک میلیون و دویست هزار قطعه پرنده مهاجر به استان گلستان مهاجرت می کنند، اما از این تعداد کمتر از صدهزار قطعه به سرزمینشان بازمی گردند!

وی افزود: علت نابودی این پرندگان موضوع این مستند 40 دقیقه است که به سه جنبه شکار بی رویه و غیر اصولی، تخریب زیستگاه این پرندگان و تغییر اکوسیستم منطقه می پردازد. تخریب طبیعی زیستگاه ها نیز از دیگر عوامل کاهش این پرندگان به شمار می آید، اما مدیریت درست می تواند این پرندگان و به طور کلی محیط زیست را از این بحران نجات دهد.

این مستندساز ادامه داد: در حال حاضر تحقیق و پژوهش مستند«پرندگان بی‏پایان» به اتمام رسیده و بزودی تصویربرداری این فیلم آغاز می شود.

وی تصریح کرد: اکثر مناطق استان گلستان از میان کاله تا پارک ملی برای تصویربرداری این مستند استفاده می شود؛ به عبارت دیگر هر مکانی که پرندگان از بالا نگاه کنند و آئینگی و نور ببینند، برای آنها حکم استراحتگاه داشته و برای گروه تولید، لوکیشن تصویربرداری به حساب می آید!

گفتنی است عوامل تولید مستند «پرندگان بی پایان» عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: رامین ندافی/ تصویربردار: رضا تیموری/ صدابردار: احمدرضا طائی/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت