93/06/10

مستندسازان تا روز 15 شهریور فرصت دارند در جشنواره «سینماحقیقت» شرکت کنند

عموم مستندسازان و تهیه کنندگان سینمای مستند تا آخر وقت اداری روز شنبه (15 شهریورماه 1393) فرصت دارند که به منظور شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، آثار مستند خود را به دبیرخانه این جشنواره ارائه نمایند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره که با هدف استانداردسازی و برپایی یک جشنواره حرفه‌ای طراحی شده، به این شرح است: مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، تصویر عاشورا، بخش‌های جنبی ملی (مستند شهر تهران، مستند هنرهای سنتی و صنایع دستی، مرور سینمای مستند اصفهان) و بین‌المللی (مستند تجربی، نمایش های ویژه، پرتره، کیهان ما، آیینه یک جشنواره و...)، بازار بین‌المللی فیلم مستند و کارگاه‌های تخصصی آموزشی

در بخش مسابقه ملی جشنواره که آخرین فرصت شرکت در آن، روز 15 شهریورماه اعلام شده است، فیلم‌های منتخب در سه بخش مستندهاي كوتاه (کمتر از 30 دقيقه)، مستندهاي نيمه‌بلند (30 تا 60 دقيقه) و مستندهاي بلند (بالاي 60 دقيقه) به رقابت می‌پردازند؛ با این توضیح که فیلم‌های این بخش باید تولید فروردین 1392 به بعد بوده و در قطع DV، DVC، HD، Full HD ساخته شده باشند.

عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان جهت شرکت در جشنواره می‌بایست فرم شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را روی سایت جشنواره به نشانی www.defc.ir و www.cinematajrobi.ir تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه DVD فیلم و CD عکس‌ها برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند و یا با حضور در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نسبت به تکمیل فرم چاپی و ارائه فیلم خود اقدام کنند. آخرین مهلت شرکت در جشنواره سینماحقیقت نیز روز شنبه 15 شهریورماه 1393 است که این تاریخ تمدید نخواهد شد.

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول است. مستندسازان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های 88528314 (دبیرخانه) و 88511289 (روابط عمومی) تماس حاصل نمایند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت

بازگشت