93/07/06

990 فیلم مستند متقاضی شرکت در جشنواره سینماحقیقت

با پایان مهلت ارسال فیلم به دبیرخانه هشتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، 990 تقاضای شرکت فیلم مستند روی سایت جشنواره به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، از جمع این 990 تقاضای شرکت اثر مستند که روی سایت جشنواره به ثبت رسیده، تاکنون 845 فیلم مستند به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که 437 فیلم مستند کوتاه، 319 فیلم مستند نیمه بلند و 89 فیلم مستند بلند هستند.

برپایه این گزارش، از مجموع آثاری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده، 119 فیلم با موضوع جایزه شهید آوینی (مستندهای مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس)، 65 فیلم مستند عاشورایی و نزدیک به 75 فیلم با موضوع «شهر تهران» و «صنایع دستی و هنرهای سنتی» به چشم می خورد که در بخش های جنبی جشنواره به رقابت می پردازند.

در بخش مسابقه بین الملل نیز حدود 450 فیلم مستند از بیش از 50 کشور دنیا در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است.

گفتنی است بزودی کار هیات انتخاب بخش های مسابقه ملی و بین الملل جشنواره سینماحقیقت آغاز خواهد شد تا فیلم های منتخب بخش های رقابتی جشنواره در هفته چهارم مهرماه اعلام شوند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

  

بازگشت