93/07/16

مستند «اهالی خیابان یکطرفه» به پایان خط تولید رسید

فیلم مستند «اهالی خیابان یکطرفه» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «مهدی باقری» که روایتی از خیابان قوام‌السلطنه قبلی یا سی‌تیر فعلی است، به پایان خط تولید رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم مستند که مراحل تولید آن از دو سال پیش و با عنوان «چهارراه ادیان» آغاز شده بود، هم اینک در مرحله صداگذاری است.

مهدی باقری در خصوص تولید مستند «اهالی خیابان یکطرفه» اظهار داشت: تولید این فیلم مستند 2 سال به طول انجامید و حدود بیست جلسه فیلمبرداری داشتیم. البته پروسه طولانی تولید به دلیل اهمیت وجود فصل های مختلف در فیلم و هماهنگی با 7 کاراکتر، سازمان و نهادهای حاضر در خیابان سی تیر برای صدور مجوز فیلمبرداری بود.

این مستندساز در ادامه گفت: فیلم دارای دو بخش است؛ یکی بخش تاریخ اجتماعی- سیاسی خیابان سی تیر و دیگری پیرامون کاراکترهایی است که در آن خیابان زندگی می کنند. در واقع خاطرات افرادی که در این منطقه روزگار گذارنده اند و برخی هم از چهره های شناخته شده‌ و از ادیان مختلف هستند، بازگو می‌شود.

وی تاکید کرد: پایه اصلی فیلم بر اساس زندگی این افراد است و آنها روایت خود از خیابان سی تیر را در مدت زمان 58 دقیقه بیان می‏کنند.

گفتنی است: عوامل تولید مستند «اهالی خیابان یکطرفه» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: مهدی باقری/ تدوین: فرحناز شریفی، مهدی باقری/ تصویربردار: رضا تیموری/ صدابردار: حسن شبانکاره/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت