93/07/19

رکورد مستندسازان ایرانی در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت

جمعی از مستندسازان سینمای ایران با ارسال چندین فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، حائز رکوردهای جدیدی در هشتمین دوره این جشنواره شدند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در صدر این جدول «محسن همتی‌نژاد» قرار دارد که 14 فیلم مستند به دبیرخانه هشتمین دوره جشنواره سینماحقیقت ارسال کرده و از این حیث، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرده است. رتبه دوم نیز سهم حسین سلامت و آزاده نوزادمقدم شده که مشترکاً 7 فیلم مستند را کارگردانی کرده و در جشنواره سینماحقیقت شرکت کردند.

برپایه این گزارش، چهار مستندساز نیز 5 فیلم به دفتر جشنواره ارسال کرده‌اند که اسامی آنها عبارتست از: مهدی شاهسواری، علی مختارزاده، داریوش نیکبخت و محمد عبداللهی.

مستندسازانی که با 4 فیلم در این دوره جشنواره سینماحقیقت شرکت کردند نیز 10 نفر به این شرح هستند: حمید سهیلی‌مظفر، هوشنگ میرزایی، مهدی صائبی، محمد زارع، علی ترابی‌پور، یونس مقدم، امیر تاجیک، محمد مرادی‌جاوید، سیدعلیرضا هدایتیان و محسن عباسی‌سرچشمه.

21 مستندساز هم با 3 فیلم در جشنواره هشتم سینماحقیقت حضور پیدا کردند که اسامی آنها به قرار ذیل است: رضا فرهمند، مهدی باقری، آرش سنجابی، حمید هاشم‌زاده، شاهرخ کیوان‌نیا، سعادتعلی سعیدپور، حسین شایقی، امیر شکرگزار، عبدالخالق طاهری، احمد صراف‌یزد، امرالله محمودی، حسین ثابت، داود عبدالملکی، دلاور دوستائیان، رضا رادپور، مجید منصوری، محمد عبدی‌زاده، محمدحسین صفری، مسعود احمدی و احمد درویشی، نادر پناه زاده و هامون شیرازی

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت


بازگشت