89/07/17

محمد مقدم: جشنواره «سينماحقيقت» بايد فاصله پرده سينما و علاقه مندان سينماي مستند را كم كند

مسئولان و دست اندركاران جشنواره بين المللي «سینماحقیقت» باید سعي كنند تا با انتخاب های درست خود، فاصله پرده سينما و  علاقه مندان سينماي مستند را كم كنند.

محمد مقدم مستند ساز سينماي ايران ضمن بیان این مطلب در گفت و گو با پايگاه خبري سينماتجربي تشریح کرد: متاسفانه آنچه در پرده های سینما نمایش داده می شود، دقیقا آن چیزی نیست که مخاطب می خواهد و همین مسئله، فاصله پرده تا بیننده را زیاد کرده است.

وی ادامه داد: در جشنواره سینماحقیقت باید اتفاقی بیفتد تا مردم را به وجد بیاورد و این فاصله را کم کند و به اعتقاد من، مسئولان باید آن دسته آثاری را انتخاب کنند که تحول ساز است.

مقدم افزود: البته منظورم این نیست که برای ایجاد تحول، تنها منتظر حمایت و نقش دولت باشیم، بلكه بايد رويكردها و زواياي ديد خود را تغيير دهيم و بهبود بخشيم.

وي درباره بخش های مختلف جشنواره گفت: تعدد بخش ها و عناوین آن، به تنهایی دلیل و بیانگر قوت هر جشنواره ای نیست. نباید بگذاریم این بررسی ها در مرور زمان کسالت بار شود و فقط یک سری عنوان تفکیک شده به جا بماند تا این عناوين بیشتر به جشنواره ضربه بزند. مثلا اینکه اگر فلان فیلم دینی است، یعنی بقیه آثار بی دین هستند!

كارگردان مستند «ورجم» با اشاره به اهميت نمايش آثار مستند تصريح كرد: از آنجایی که تلویزیون معمولا فقط آثار مستند خودش را پخش می کند، این جشنواره ها مجرای خوبی هستند تا آثار مستند مستقل را نمایش داده و باعث دیده شدن آنها شوند.

وی در پایان گفت: این جشنواره علیرغم کاستی هایش (مانند هر جشنواره دیگری) باید سعی کند تا اسیر بختکِ سلیقه ها نگردد و از صمیم قلب آرزو می کنم تا «سینماحقیقت» جوانمرگ نشود!

 


بازگشت