89/07/20

نامه شهردار «مونترال» به جشنواره «سينماحقيقت»

همزمان با پذيرفته شدن فيلم مستند «به‌ دنبال ردپاي ژان‌ مانس» در بخش «مستند و زنان» جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت»، شهردار شهر «مونترال» كانادا نامه‌اي را خطاب به مسئولان جشنواره منتشر كرد.

            به گزارش روابط عمومي جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، در نامه‌ي «ژرالد تريمبلي» شهردار «مونترال» به برگزاركنندگان جشنواره آمده است:

         «بسيار هيجان‌زده‌ام كه مونترال با اولين نمايش فيلم «به دنبال رد پاي ژان مانس» به كارگرداني «آنابل لُويُولا»، در چهارمين جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران: «سينماحقيقت» شركت خواهد داشت. اين فيلم روايتگر داستان شيرزني به‌نام «ژان مانس» است كه در 12 نوامبر 1606 ميلادي در فرانسه متولد و در زمان جنگ، به‌عنوان يك پرستار به آمريكاي شمالي فراخوانده شد و در يك منطقه ناشناخته كه بعدها شهر مونترال (دومين شهر فرانسوي زبان دنيا) نام گرفت، فعاليتش را آغاز كرد. او يكي از بنيانگذاران شهر مونترال مي‌باشد. ما اميدواريم كه جشنواره شما با موفقيت برگزار شود و عموم تماشاگران هم با ديدن اين فيلم خشنود بشوند. ما به تمامی آنها به گرمي سلام مي‌فرستيم.»

 

                                                                                                                ژرالد  تريمبلي

                                                                                                               شهردار مونترال

             

گفتني است كه آنابل لُويُولا [كارگردان] در اين فيلم مستند، مخاطبانش را با تاريخ شهر «مونترال» مركز ايالت كِبِك كانادا و داستان مهاجرت «ژان مانس» Jeanne Mance  به این منطقه در چهار سده‌ي گذشته آشنا مي‌كند.

 

 

                روابط عمومي

  جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت»

 


بازگشت