93/10/10

برنامه نخستین گردهم‏آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‏شناسی منتشر شد

برنامه کامل نخستین گردهم‏آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‏شناسی که طی روزهای 15 تا 17 دی ماه 1393 در موزه ملی ایران برپا می‌شود، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این گردهم‌آیی ۱8 فیلم منتخب ایرانی و خارجی به نمایش درآمده و همزمان 13 مقاله علمی- پژوهشی با موضوع سینما و باستان‌شناسی هم ارائه خواهد شد.

آیین افتتاحیه نخستین گردهم‏آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‏شناسی، از ساعت 10 صبح روز دوشنبه (15 دی‌ماه 1393) و با حضور جمعی از مسئولان، اساتید، فیلمسازان و علاقمندان سینمای مستند و باستان‌شناسی، در سالن موزه ملی ایران برگزار خواهد شد.

در این روز و پس از برپایی مراسم افتتاحیه، فیلم‌های «داستان سفال» مریم بیانی، «ایران فراسو» علی‌اکبر ولدبیگی، «تپه‌های قیطریه» پرویز کیمیاوی، «نواهای گم‌شده» علیرضا قاسم‌خان، «تخت‌جمشید» فریدون رهنما، «پرس‌پولیس عرصه سلاطین» فریدر کاسمان (محصول شبکه بایر آلمان) به نمایش درآمده و مقالاتی هم توسط محمد تهامی‌نژاد، دکتر مهرداد ملک‌زاده، علیرضا قاسم‌خان، دکتر سیدمنصور سیدسجادی ارائه خواهد شد.

مدیریت پنل برنامه صبح دوشنبه برعهده دکتر فریدون بیگلری است و دکتر اسماعیل بنی‌اردلان هم برنامه بعدازظهر را مدیریت خواهد کرد.

عموم علاقمندان سینمای مستند و باستان‌شناسی می‌توانند برنامه کامل این گردهم‌آیی را از اینجا دریافت نمایند.

اطلاعات فیلم‌ها، عوامل و خلاصه آثاری که در این گردهم‌آیی به نمایش عمومی درمی‌آیند، بعلاوه عناوین مقالات علمی و گزارش‌ها و مصاحبه‌های مرتبط با این رویداد نیز روی این سایت درج شده است.

گفتنی است: دکتر مهناز گرجی (رئیس موزه ملی ایران)، دکتر مهرداد ملک‌زاده (عضو هیات علمی پژوهشگاه باستان‌شناسی)، معصومه مصلی (عضو هیات علمی پژوهشگاه باستان‌شناسی)، دکتر فریدون بیگلری (باستان‌شناس) و مستندسازان و پژوهشگرانی چون استاد محمدرضا اصلانی، اُرد عطارپور، علیرضا قاسم‌خان، سیّداحمد محیط‌طباطبایی و پژمان مظاهری‌پور، از اعضای هیات علمی گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی هستند که انتخاب فیلم‌ها و مقاله‌های این رویداد تخصصی را برعهده داشتند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی قصد دارد تا با برگزاری «نخستین گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی ایران» گامی جدی برای تعامل میان مستندسازان و باستان‌شناسان برداشته و با ایجاد فضای همدلی و همگرایی بین آنان، شرایطی را مهیا نماید تا آثار ارزشمندی در این زمینه تولید شود.

این گردهم‌آیی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر روزهای ۱۵ الی ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۳ در سالن موزه ملی ایران که نمایانگر تاریخ باستان و هویت ملی ایرانیان است، برپا می‌شود و شرکت در آن برای عموم علاقمندان آزاد است.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت