93/10/13

معصومی، نصیریان، حسین زاده، مهدویان، ملایی اسامی هیأت انتخاب بخش فرهنگ عامه جشنواره فیلم وارش اعلام شد

اعضای هیات انتخاب بخش فرهنگ عامه هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم وارش معرفی شدند.

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی و ارتباطات جشنواره فیلم وارش، نادر معصومی، وحید نصیریان، الهام حسین‌زاده، محمدحسین مهدویان و کاظم ملایی، کار ارزیابی و انتخاب آثار بخش «فرهنگ عامه» این دوره از جشنواره فیلم وارش را برعهده خواهند داشت.

برپایه این گزارش، بیوگرافی اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم وارش به این شرح است: 

نادر معصومی

وی متولد سال 1346 شهرستان رشت و فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی است. معصومی چندین فیلم کوتاه و مستند تجربی ساخته که شاخص‌ترین آنها «کلکا» و «گردش سایه‌ها» است که مورد توجه چندین جشنواره معتبر داخلی و خارجی قرار گرفته و مدال جهانی یونیکا را نیز برای وی به ارمغان آورده است.

معصومی همچنین در بیش از 50 عنوان فیلم مستند و کوتاه از فیلمسازان شاخص ایران بعنوان فیلمبردار حضور داشته و  مدیریت  فیلمبرداری بیش از 20 عنوان فیلم سینمایی نظیر تابو، رسم عاشق‌کشی، مرزی برای زندگی، کودک و فرشته، درخت جان و... را برعهده داشته است

وی دو بار کاندید دریافت جایزه از جشنواره فیلم فجر و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی بوده و هم اکنون در حال به پایان رساندن نخستین فیلم بلند سینمایی خود با عنوان «خویش مثل زندگی» است.

نادر معصومی در حال حاضر  مدیر انجمن سینمای جوانان استان گیلان و طراح و مدیر اجرایی جشنواره  فیلم و عکس «کاسپین  دریای دوستی» است.

وحید نصیریان

وی متولد 1350 اهر آذربایجان شرقی و عضو انجمن فیلمسازان انیمیشن ایران "آسیفا " است. فیلم‌های انیمیشن «سه قطره خون»، «ضدنور»، «بت ابدی»، «حفره»، «قفس»، «کنتراست»، «زرد و سرخ»، «خاک خوب» ، «حافظه»، «پیر عشق» و «رام کردن ماهی سرکش» از ساخته‌های اوست.

نصیریان تصویرگری بیش از 45 کتاب را در کارنامه کاری خود دارد و در ساخت بخش انیمیشن فیلم‌های سینمایی «جایی دیگر» و «راه شیری» هم مشارکت داشته است

وی کارگردانی فیلم سینمایی انیمیشن «قلب سیمرغ» را نیز برعهده داشته که موفق به دریافت جایزه بهترین دستاورد هنری بیست و نهمین دوره جشنواره فجر شده است. نصیریان تاکنون عضو هیات انتخاب و داوری 15 جشنواره معتبر داخلی و خارجی بوده است

الهام حسین‌زاده

وی متولد اهواز و دارای تحصیلات کارشناسی ارشد ارتباطات اجتماعی است. حسین‌زاده سالها به روزنامه‌نگاری، تدریس و پژوهش  اشتغال داشته و از سال 1380 فیلمسازی را آغاز کرده است و چندین فیلم کوتاه داستانی و مستند ساخته است.

از فیلم‌های شاخص او می‌توان به «گمشده‌ها»، «دیوار»، «جای دوست جای دشمن»، «همسفر خاموش» اشاره کرد که حضور درخشانی در جشنواره‌های مطرح داخلی و بین‌المللی از قبیل جشنواره ونیز، کلرمون فران، پوسان، ماردل پلاته، ملبورن، آسپن، فلیکر فست، توکیو و... و جشنواره های داخلی مانند فجر، سینماحقیقت، جشن خانه سینما، فیلم کوتاه تهران داشته و موفق به دریافت جوایز متعددی  شده است.

حسین‌زاده همچنین در هیات داوری چندین جشنواره حضور داشته و فیلم‌هایش در شبکه‌های معتبر بین‌المللی و داخلی به نمایش در آمده است

محمدحسین مهدویان

وی متولد سال 1360 شهرستان بابل و فارغ‌التحصیل کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه سوره تهران و کارشناسی ارشد تهیه‌کنندگی از دانشکده صداوسیما است. مهدویان فیلمسازی را از سال 79 با ساخت چند فیلم کوتاه داستانی آغاز کرد و تاکنون نگارش 12 عنوان فیلم مستند، کوتاه و بلند را در کارنامه کاری خود دارد.

مجموعه ده قسمتی «آخرین روزهای زمستان» از ساخته‌های اوست که علاوه بر نمایش در شبکه اول سیما تاکنون جایزه نشان فیروزه هفتمین جشنواره سینماحقیقت، جایزه بهترین کارگردانی، بهترین تدوین، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم از چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی و همچنین جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری را از سی و یکمین جشنواره فجر دریافت کرده است.

مهدویان عضویت در هیات انتخاب بخش مستند جشنواره‌های سینماحقیقت و جشنواره فیلم فجر را در رزومه کاری خود دارد.

کاظم ملایی

وی متولد سال 1360 سبزوار و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشگاه سوره تهران و عضو انجمن فیلم کوتاه ایران است. ملایی چندین فیلم کوتاه ساخته که شاخص‌ترین آن  «لطفاً از خط قرمز فاصله بگیرید»، «منها» و «دیلیت» است و در عرصه ملی و بین‌المللی هم جوایز بسیاری کسب کرده‌اند.

فیلم «منها» در بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به عنوان بهترین فیلم تجربی در بخش‌های ملی و بین‌المللی و در چهاردهمین جشن بزرگ خانه سینما، تندیس بهترین کارگردانی تجربی را دریافت کرده است. این فیلم در هشتمین جشنواره فیلم اردی‌بهشت و نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره هم به عنوان بهترین فیلم جشنواره برگزیده شده است.

«دیلیت» آخرین ساخته او در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم آپولونیا و نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم ایران آمریکا، به عنوان بهترین فیلم کوتاه جشنواره و در هفتمین جشنواره سراسری فیلم وارش به عنوان بهترین فیلم تجربی برگزیده شده است. ملایی با این فیلم دیپلم افتخار بهترین فیلم از چهلمین جشنواره‌ بین المللی فیلم ملل اتریش و در بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نیز تندیس بهترین فیلم تجربی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را کسب کرده است.

هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش در چهار بخش "فرهنگ عامه"، "میراث مشترک "، "صلح و دوستی"، "ترنه وا"  از تاریخ 29 دی تا 2 بهمن 93 در مازندران و شهر بابل برگزار خواهد شد.

 


بازگشت