93/12/01

بازدید مدیرعامل جدید فارابی از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

مدیرعامل جدید بنیاد سینمایی فارابی در بازدید از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به گفتگو با سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد پیرامون فیلم‌های سینمایی اول و سایر مباحث پژوهشی و تولیدی حوزه‌ی سینما پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سیاست جدید سازمان سینمایی در انتقال جریان تولید فیلم‌های سینمایی اول از «مرکز» به فارابی، بحث محوری جلسه صبح چهارشنبه علیرضا تابش با سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد بود.

در این دیدار صمیمانه، طباطبایی‌نژاد به ارائه گزارشی از روند تولید 7 فیلم سینمایی اول این «مرکز» در سال 1393 و مرور فیلمنامه‌های ارائه شده به شورای فیلم‌های سینمایی این مرکز پرداخت.  

گفتنی است که فیلم‌های سینمایی اولی که در سال 1393 به تصویب شورای مذکور رسید تا با مشارکت این مرکز تولید شوند، به این شرح هستند: ناهید (آیدا پناهنده) که در بخش «نگاه نو» سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر روی پرده رفت و نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه شد؛ کاکا (علی سرآهنگ) و متولد 65 (مجید توکلی) که در مرحله تدوین هستند؛ پول+ک (مهران ملکوتی) و گیتا (مسعود مددی) که آخرین مراحل فیلمبرداری را پشت‌سر می‌گذارند؛ آبجی (مرجان اشرفی‌زاده) و ویلایی‌ها (منیر قیدی) که در مرحله پیش‌تولید قرار دارند.

از سال آینده، فیلم اولی‌ها می‌بایست پس از اخذ پروانه ساخت از اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، برای تولید فیلم خود به بنیاد سینمایی فارابی مراجعه کنند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت