93/12/02

پیام تسلیت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای درگذشت زاون قوکاسیان

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی طی پیامی، درگذشت زاون قوکاسیان منتقد، فیلمساز و مدرس سینمای ایران را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛ در این پیام از «زاون قوکاسیان» بعنوان یکی از مردان نیک سینمای ایران یاد شده که جای خالی‌اش بویژه برای فیلمسازان جوانی که در همه‌ی این سال‌ها، پدرانه راهنمایی‌شان می‌کرد، پُر نخواهد شد.

مدیرعامل، معاونین، مدیران و کارمندان «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» درگذشت زاون قوکاسیان را به خانواده وی و جامعه هنری ایران تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش الهی مسئلت می‌نمایند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

گفتنی است که یک روز قبل از درگذشت زاون قوکاسیان (پنجشنبه‌شب 30 بهمن‌ماه)، مسئولان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی متشکل از آقایان سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد (مدیرعامل)، منوچهر شاهسواری (عضو هیات اُمنای مرکز) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی) با حضور در منزل این استاد سینما در شهر اصفهان، از وی عیادت کرده بودند.

انتشار دو جلد کتاب «حقیقتِ‌سینما و سینماحقیقت»، از جمله همکاری‌های زاون قوکاسیان با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بود. ضمن اینکه در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت (آذرماه 1393) نیز با اهدای نشان فیروزه سینماحقیقت و تندیس جشنواره، از این هنرمند تقدیر بعمل آمده بود.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت