93/12/04

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام کرد: برنامه سینماحقیقت روی آنتن شبکه مستند می‌رود

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با اشاره به توافق اخیر این مرکز و شبکه مستند سیما اظهار داشت: «خوشبختانه چند توافق خوب با شبکه مستند برای بهتر دیده شدن این آثار در تلویزیون داشتیم و قرار است بزودی پنجشنبه شب‌ها برنامه‌ای با عنوان «سینماحقیقت» روی آنتن این شبکه برود.»

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، وی در این گفتگو تصریح کرد: «این برنامه گزارشی از وضعیت جاری سینمای مستند ارائه می‌دهد و همچنین نمایش فیلم هم در آن گنجانده شده است. البته لزوماً همه مستندهایی که قرار است پخش شوند، تولیدات مرکز گسترش نیست اما طبیعی است که این فیلم‌ها در اولویت پخش باشند. ضمن اینکه گفت‌و‌گو با مستندسازان و خبررسانی از وضعیت سینمای مستند، از دیگر بخش‌های این برنامه است. تهیه‌کنندگی و کارگردانی این برنامه نیز بر عهده محمد حمیدی‌مقدم است.»

طباطبایی‌نژاد افزود: «قرار است شبکه مستند تعدادی از فیلم‌های مرکز گسترش را خریداری کند که یک سوم رایت آن مختص تلویزیون و مابقی متعلق به مرکز گسترش و مستندسازان است.»

 وی خاطرنشان کرد: «در گفت‌و‌گو با آقای تاجیک پیشنهاد دادم که بهتر است شبکه مستند در تولید آثار مستند مشارکت کند، در این صورت می‌تواند محصول با ارزش‌تر و عرضه مناسب‌تری داشته باشد. البته این پیشنهاد من بود و تصمیم‌گیری نهایی برعهده مدیران شبکه مستند است. مدیران شبکه مستند تمایل دارند از ابتدا رایت تلویزیونی آثار مستند مرکز را بخرند. در این شرایط ما می‌توانیم در مرحله پیش تولید، نسخه تلویزیونی هر اثر را نیز در نظر بگیریم.»

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت