93/12/13

مستندی که چهار فصل جنگل های فندقلو را به تصویر می کشد: فصل بهار؛ آخرین مرحله تصویربرداری مستند «ویلکیج»

در آستانه‌ی فصل بهار، فیلم مستند زیست‌محیطی «ویلکیج»  از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «حسن قهرمانی» که مسئله تخریب و بحران جنگل‌های فندقلو استان اردبیل از جمله سوزاندن و  قطع بی‌رویه درختان، قاچاق چوب و سازهای بی‌رویه را مورد بررسی قرار می‌دهد، در مرحله‌ی آخر تصویربرداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حسن قهرمانی درباره ساخت این فیلم که از اوایل سال 93 کلید خورده است، گفت: مرحله سوم تصویربرداری این مستند، با آخرین بارش برف زمستانی در منطقه ویلکیج (جنگل‌های فندقلو) به اتمام رسید. این مستند چهار فصل جنگل‌های فندقلو را که در یک بحران زیست محیطی قرار دارند، به تصویر می‌کشد و تنها تصویربرداری فصل بهار آن باقی مانده است.

وی پیرامون عنوان این مستند نیز گفت: بخشی از منطقه شرقی جنگل‌های فندقلو به نام «ویلکیج» معروف است و به دلیل اینکه بیشتر اتفاقات مربوط به این فیلم در همین منطقه رخ می‌دهد، عنوان «ویلکیج» را برای این مستند انتخاب کردم.

گفتنی است که عوامل تولید مستند «ویلکیج» عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: حسن قهرمانی/ مدیر تصویربرداری و تدوینگر: عبدالله شکری/ صدابردار: امین صبور/ صداگذار: زهره علی‌اکبری/ مدیر تولید: رضا عیسی‌پور/ عکاس: سجاد دادپور/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت