94/01/23

فراخوان برگزاري درس‌گفتارهاي «از نوشتار تا گفتار» در سينماي مستند

با توجه به اهمیت مقوله گویندگی و نویسندگی ‏در فیلم مستند و تقويت هر چه بيشتر نگرش  فيلمسازان حوزه سینمای مستند به این موضوع در فرآيند توليد فیلم مستند، معاونت تحقيقات و پژوهش «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» با دعوت از اساتيد پيشکسوت و صاحب‌نظر در عرصه گویندگی و نویسندگی، اقدام به برگزاري مجموعه درس‌گفتارهاي «گویندگی و نویسندگی در فیلم ‏مستند» خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این کارگاه آموزشی تخصصی به مدت 9 جلسه، زیر نظر «شهرام درخشان» پژوهشگر، مستندساز و گوینده‌ی با سابقه‌ی سینمای مستند ایران برگزار می‌شود.

متقاضيان واجد شرايط جهت كسب اطلاع از زمان برگزاري، شرايط ثبت‌نـام و جدول برنامه این درس گفتــارها مي‌تــوانند از طـريق وب‌سـايت‌هاي  www.defc.irوwww. cinematajrobi.ir اطلاعات تكميلي را دريافت و اقدام نمايند.

هزينه حضور در این كارگاه‌ها، مبلغ یک میلیون ریال است که پس از ثبت‌نام نهایی، از هنرجویان پذیرفته شده اخذ خواهد شد. این مبلغ شامل هزینه‌های دو جلسه‌ی عملی حضور در استودیو صدابرداری نیز خواهد بود.

عموم متقاضیان تا پایان روز 5 اردیبهشت 1394 فرصت دارند تا مراحل ثبت‌نام اینترنتی خود روی سایت‌های یادشده را کامل نمایند. دانشجویان رشته‌های هنری بویژه سینما (با ارائه کارت دانشجویی معتبر)، مستندسازان (با ارائه معرفی‌نامه از انجمن مستندسازان) و هنرجويان انجمن سينماي جوان (با ارائه معرفی‌نامه از انجمن سینمای جوانان ایران)؛ از اولویت ثبت‌نام در این کارگاه برخوردار هستند.

به متقاضياني كه از جلسه اول تا جلسه پاياني درس‌گفتارها [مجموعاً  نه جلسه] حضور فعال داشته باشند، گواهي حضور اعطاء خواهد شد.

محل برگزاری این کارگاه آموزشی نیز سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15 است.

گفتنی است: از آنجا که تعداد پذیرفته‌شدگان در مجموعه درس‌گفتارها محدود بوده، لذا اولویت با افرادی است که علاوه بر واجد شرایط بودن، در امر ثبت‌نام نیز پیش‌قدم بوده باشند. در ضمن ثبت‌نام در این کارگاه‌ به منزله تقاضای حضور در کل دوره بوده و امکان حضور در یک جلسه میسر نیست.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت