94/02/04

از عصر فردا در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛ دوره جدید کانون فیلم سینماحقیقت آغاز می شود

از عصر فردا (ششم اردیبهشت ماه 1394) دوره جدید کانون فیلم مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سالن سینماحقیقت این مجموعه آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دوره جدید کانون فیلم سینماحقیقت، از ساعت 17 عصر یکشنبه ششم اردیبهشت ماه، با نمایش و نقد دو فیلم مستند «نوروز در تاجیکستان» ساخته مهدی بمانی و «نو» به کارگردانی مینا مشهدی‌مهدی آغاز خواهد شد.

همانگونه که از عنوان «نوروز در تاجیکستان» برمی‌آید، این فیلم مستندی درباره‌ی آیین‌های نوروزی در کشور فارسی‌زبان تاجیکستان است که برای اولین بار به نمایش درخواهد آمد. این فیلم محصول سال 93 مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی مهدی بمانی است.

مستند «نو» نیز نگاهی به برپایی آیین نوروز در کویر ایران و یکی از روستاهای حومه یزد دارد. این فیلم هم از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که توسط مینا مشهدی‌مهدی کارگردانی شده است.

مدیریت و اجرای این دوره از کانون فیلم سینماحقیقت «مرکز» برعهده مازیار فکری‌ارشاد نویسنده و منتقد سینمای ایران است و شاپور عظیمی هم منتقد میهمان این برنامه است.

عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (ششم اردیبهشت ماه) به سالن سینماحقیقت واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم علاقندان آزاد و رایگان است.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت