94/02/28

نمایش‌های فیلم «ناهید» در بازار جشنواره کن آغاز شد

از ظهر دیروز، نمایش‌های فیلم سینمایی «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه‌کنندگی بیژن امکانیان در بازار فیلم کن آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، نمایش این فیلم از ساعت 11:30 دیروز به وقت فرانسه، در Plais D بازار فیلم کن آغاز شد. دومین نمایش «ناهید» ساعت 13:30 امروز 19 می (29 اردیبهشت‌ماه) در همین سالن است و نمایش سوم آن نیز روز 22 می (اول خرداد‌ماه) در ساعت 11:45 صبح در Plais I خواهد بود.

«ناهید» روزهای شنبه و یکشنبه گذشته، طی سه نوبت نمایش رسمی در سالن‌های «دبوسی» و «آندره بازن» جشنواره کن هم روی پرده رفت و با استقبال تماشاگران و منتقدان مواجه شد.

گفتنی است به بهانه حضور «ناهید» در جشنواره کن، مجله مشهور «ورایتی» در نقدی بر فیلم، آن را یک صدای ارزشمند از هم‌سرایی سینمایی ایران درباره موضوع زنان خواند.

فیلم سینمایی «ناهید» از محصولات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که سال گذشته به عنوان یکی از فیلم‌ اولی‌های این مجموعه تولید شد و در جشنواره فجر هم به نمایش درآمد. این فیلم سینمایی در اولین حضور بین‌المللی خود، در بخش «نوعی نگاه» شصت و هشتمین دوره جشنواره کن پذیرفته شده و ضمن رقابت در جمع فیلم‌های منتخب این بخش رسمی، برای کسب دوربین طلایی کن ۶۸ هم با دیگر فیلم‌اولی‌های حاضر در این رویداد معتبر رقابت خواهد کرد.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «ناهید» آمده است: ناهید که با داشتن یک پسر از همسرش جدا شده است، سعی می‌کند ضمن حفظ حضانت فرزندش، با شرایط جدید زندگی خود کنار بیاید. ساره بیات، پژمان بازغی و نویدمحمدزاده بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.

شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن تا روز سوم خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

بازگشت