94/03/01

همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر؛

دو فیلم مستند با موضوع «دفاع مقدس» در کانون فیلم سینماحقیقت به نمایش درمی‌آیند

همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، برنامه این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد دو فیلم مستند با موضوع دفاع مقدس اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این برنامه از ساعت 17 عصر فردا (یکشنبه سوم خرداد‌ماه) در سالن سینماحقیقت این «مرکز» آغاز شده و پس از نمایش فیلم‌های مستند نباید گریه کنی مادر (عباس امینی) و تو از یاد نرفته‌ای (مجتبی عباسی)، این آثار با حضور کارگردانان، مازیار فکری‌ارشاد (مجری- منتقد) و عباس کریمی (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار خواهند گرفت.

مستند 65 دقیقه‌ای «نباید گریه کنی مادر» درباره‌ی زندگی امروز سردار عبدالله نورانی جانباز شیمیایی و یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس است که پس از سال‌ها برای دیدن زادگاهش خرمشهر و ملاقات با برخی از همرزمانش، راهی سفر جنوب می شود.

تو از یاد نرفته‌ای هم مستندی درباره‌ی‌ یک عکس ویژه است که دو ماه پس از شروع جنگ تحمیلی در باشگاه گلستان آبادان گرفته شده و حال پس از گذر سال‌ها، قرارست بازماندگان آن عکس در همان مکان دور هم جمع شوند.

گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (3 خرداد‌ماه) به سالن سینماحقیقت واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم علاقندان آزاد و رایگان است.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

 

 


بازگشت