94/03/02

جایزه ویژه بخش نوعی نگاه جشنواره کن به «ناهید» رسید

 فیلم سینمایی «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده و از جدیدترین تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موفق به دریافت جایزه ویژه بخش نوعی نگاه شصت و هشتمین دوره جشنواره کن شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جایزه "آینده روشن" (Promising Future) شصت و هشتمین دوره جشنواره کن به طور مشترک به فیلم سینمایی «ناهید» به عنوان تنها نماینده سینمای ایران و از جدیدترین تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و فیلم هندی "Masaan" به کارگردانی نیراج گایوان اهدا شد.

ناهید" یکی از ۱۹ فیلم بخش نوعی نگاه بود که به استعدادهای نو اختصاص دارد. ساره بیات، پژمان بازغی و نوید محمدزاده در این فیلم بازی می‌کنند که اولین فیلم بلند سینمایی پناهنده است.

"ناهید" داستان زنی به همین نام است که در شمال ایران زندگی می‌کند. او با داشتن یک پسر از همسرش جدا شده است و سعی می‌کند ضمن حفظ حضانت فرزندش با شرایط جدید زندگی خود کنار بیاید.

"ناهید" بخت دریافت جایزه دوربین طلایی جشنواره کن امسال را هم دارد که برنده آن یکشنبه شب در مراسم معرفی برگزیدگان بخش مسابقه مشخص می‌شود.

"Masaan" اولین فیلم بلند داستانی گایوان درباره گروهی از مردم است که در شهر بنارس در کناره رود گنگ زندگی می‌کنند. این فیلم عصر شنبه نیز جایزه فیپرشی در بخش نوعی نگاه را از آن خود کرد.

بازگشت