94/03/23

نمایش و نقد مستند «روزگار فرخ» در کانون فیلم سینماحقیقت

عصر فردا (یکشنبه 24 خردادماه) و در هشتمین برنامه دوره‌ی جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند «روزگار فرخ» به کارگردانی سعید نوری به نمایش عمومی درآمده و با حضور مازیار فکری‌ارشاد (مجری- منتقد) و یاشار نورایی (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم مستند- پرتره که مراحل ساخت آن از سال 85 تا 94 به طول انجامیده است، به زندگی حرفه‌ای «فرخ غفاری» فیلمساز نسل اول سینمای ایران می‌پردازد. وی پایه‌گذار سینمای ملی ایران بوده و تالیفاتی در حوزه‌ی ایران‌شناسی، نقد فیلم و تعزیه دارد. غفاری اولین تاریخ‌نویس سینمای ایران بوده است؛ ضمن اینکه اولین فیلمساز داستانی سینمای ایران نیز بوده که در سال 1964 به جشنواره فیلم کن راه پیدا کرده است.

سعید نوری کارگردان فیلم مستند «روزگار فرخ» دانشجوی دکترای سینما در دانشگاه ورسای فرانسه است و در کارنامه فیلمسازی او، کارگردانی آثار کوتاهی چون «پازل»، «وصله‌کاری»، «از پایان تا آغاز»، «ناگهان تلویزیون»، «بخوان» و دو فیلم بلند داستانی «شهرزاد» و «چند لحظه قبل» به چشم می‌خورد.

گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم مستند 88 دقیقه‌ای «روزگار فرخ» و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (24 خرداد‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است. دوستداران سینمای مستند جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی می‌توانند نام و نام خانوادگی و حرفه خود را به شماره 20001062 پیامک بزنند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت