94/04/20

طی مراسمی در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛ پوستر دومین همایش ملی انیمیشن ایران رونمایی شد

در مراسمی که با حضور اعضای هیات علمی همایش ملی انیمیشن ایران در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد، از پوستر دومین دوره این همایش رونمایی شد.

در این مراسم، استاد «علی‌اکبر صادقی» که طراحی پوستر دومین همایش ملی انیمیشن ایران را برعهده داشت، در توضیحاتی اظهار داشت: طرح این پوستر از فیلم انیمیشن «زال و سیمرغ» الهام گرفته شده و خورشیدی که در فیلم طلوع می‌کند و در ادامه‌ی آن زال به دنیا می‌آید، بعنوان نمادی از رشد و شکوفایی انیمیشن ایران درنظر گرفته شده است.

در این مراسم، علیرضا قاسم‌خان دبیر دومین همایش ملی انیمیشن ایران هم طی سخنانی عنوان داشت: «خوشبختانه بیشتر موضوعاتی که برپایه‌ی نظرات شورای سیاست‌گذاری این همایش فراخوان عمومی شده بود، در مقالات ارسالی و منتخب مورد توجه قرار گرفته است، اما متاسفانه جای خالی مبحث اکران فیلم انیمیشن که دکتر ایوبی ریاست محترم سازمان سینمایی هم روی آن تاکید زیادی دارند، کماکان خالی است.

وی افزود: به عقیده من باید آسیب‌شناسی اکران فیلم انیمیشن در این همایش مورد بررسی قرار گیرد، زیرا اگر مخاطبی برای تماشای انیمیشن نباشد، چرخه تولید این آثار هنری نیمه‌کاره باقی می‌ماند.

معاون تحقیقات و پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تصریح کرد: دومین همایش ملی انیمیشن ایران با هدف جذب تهیه‌کننده و پخش‌کننده‌های حرفه‌ای می‌تواند رونق زیادی در چرخه‌ی تولید این هنر- صنعت به وجود آورد.

در این جلسه اعضای هیات علمی دومین همایش ملی انیمیشن ایران متشکل از دکتر فاطمه حسینی‌شکیب (دبیر علمی همایش)، دکتر سعید توکلیان، دکتر ناصر گل‌محمدی، دکتر محمدعلی صفورا، روانبخش صادقی، دکتر علیرضا گلپایگانی، امیرمحمد دهستانی، دکتر امیررضا معتمدی، دکتر سیدنجم‌الدین شاه‌کرمی، دکتر احمد سفلایی و سارا خلیلی، از میان 63 مقاله ارسالی، 26 عنوان مقاله را برای شرکت در این همایش انتخاب اولیه کردند.

گفتنی است دومین همایش ملی انیمیشن ایران به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در اواخر مردادماه ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.

روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران


بازگشت