94/04/22

فیلم کوتاه «لافاو» آماده نمایش عمومی شد

فیلم کوتاه «لافاو» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی ایرج محمدی که به معنای سیل یا سیلاب به زبان کردی است، آماده نمایش عمومی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ایرج محمدی پیرامون تولید این فیلم کوتاه که تصویربرداری آن از آذرماه 93 در روستای چشمه‌سهراب کرمانشاه آغاز شده بود، اظهار داشت: «لافاو» بدون دیالوگ و در مدت زمان 25 دقیقه، از دو وجه عینی و ذهنی مفاهیم را به مخاطب القا می‌کند؛ به عبارتی دیگر تکنیک این فیلم، تصویرسازی از طریق عناصر بصری با فرمی نوین است و منجر به ورود گرافیک در سینما‌ می‌شود؛ یک اثری هنری با فضای سوررئالیستی که از نظر فضاسازی، دارای بُعد‌ زمان و مکان نیست.

محمدی خاطرنشان کرد: داستان فیلم در مورد دختر جوانی است که پدر و مادرش توسط یک افسر عراقی جلوی چشمانش کشته شده‌اند. او پس از گذشت چند سال، شخصی را می‌بیند که گمان می‌کند همان افسری است که قاتل پدر و مادرش است و...

این کارگردان درباره انتخاب استان کرمانشاه به عنوان لوکیشن این فیلم نیز گفت: مهمترین دلیل من این بود که بهترین سال‌های عمرم را در این شهر گذراندم‌؛ ضمن اینکه کرمانشاه از دیرباز مهد استعدادهای درخشان در حوزه تئاتر و سینما بوده است.

وی ضمن اشاره به هزینه بالای ساخت فیلم‌های کوتاه تاکید کرد: هزینه زیادی برای ساخت یک فیلم کوتاه صرف می‌شود و تمام پروداکشن مانند یک فیلم سینمایی حرفه‌ای است، اما افسوس که این کارها با هزینه‌های زیاد همچنان کوتاه باقی می‌مانند و برای کارگردان امکان ساخت یک فیلم سینمایی فراهم نمی‌شود!

گفتنی است که عوامل تولید فیلم کوتاه «لافاو» عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: ایرج محمدی/ تصویربردار: امیرعلی ویسی/ تدوین: مجتبی اسماعیل‌زاده/ صدابردار: میلاد درویش/ صداگذار: حسین قورچیان/ دستیار کارگردان: هانیه یوسفیان/ بازیگران: الهه خادمی، محمدرضا نجفی، شهریار کریمی، مرتضی شریفیان/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

ایرج محمدی تاکنون ساخت فیلم‌های کوتاه «قیقو»، «و اینک انسان»، «پرواز قاصدک»، «ترانه‌ای برای بیستون»، «رنگ نیاز»، «تابلو زندگی» و «بازتاب» را در کارنامه کارگردانی خود به ثبت رسانده است.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت