94/05/10

دومین همایش ملی انیمیشن ایران; سفلایی: دوران رشد و بالندگی صنعت انیمیشن ایران به سرعت طی می‌شود

یکی از اعضای هیات علمی دومین همایش ملی انیمیشن ایران معتقد است که صنعت انیمیشن ایران نوپا نیست اما نشاط نوپایی را در خود دارد و دوران رشد و بالندگی را به سرعت طی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران، دكتر احمد سفلايی معاون پژوھش دانشكده تلويزيون و هنرهای دیجیتال درباره‌ی برگزاری دومین همایش ملی انیمیشن ایران و تشکیل کارگروه‌های پژوهشی خاطرنشان کرد: امیدوارم توجه لازم به بحث تخصصی آسیب‌شناسی تولید انیمیشن را در روند برگزاری این همایش شاهد باشیم و این رویداد با تغییرات مثبت و بی‌نظیر برگزار شود.  

سفلایی تصریح کرد: آسیب‌شناسی تولید انیمیشن علاوه بر اینکه در روند کلی موثر است، در تقسیم‌بندی‌های نشست‌ها و محورهای همایش نیز قسمت قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. با توجه به نیازهای انیمیشن امروز ایران، هیات علمی بخش‌های مختلف دیگری را بر اساس طیف مخاطب در نظر گرفتند.

وی با اشاره به کارگروه «فناوری های نو» که همراه با امیرمحمد دهستانی مسئولیت آن را برعهده دارد، گفت: در این قسمت با حضور کارشناسان، مباحث مربوط به تکنولوژی انیمیشن که در دنیا ارائه می شود، بررسی شده تا در نهایت بتوانیم معرفی جامع و کاملی از این سر فصل داشته باشیم.

این مدرس انیمیشن درباره اجرا این اهداف در مدت زمان اندک برگزاری همایش ملی انیمیشن ایران گفت: صنعت انیمیشن نوپا نیست اما نشاط نوپایی را در خود دارد و این بالندگی و رشد را مانند صنعت سینما به سرعت طی می‌کند. به همین دلیل جریان علمی حاضر به همراه هنرجویان در تلاش‌اند تا این هنر- صنعت مداوم بوده و پاسخی برای نیاز تحقیقاتی- پژوهشی علاقمندان داشته باشد.

وی افزود: همایش ملی انیمیشن ایران نباید هر دو سال یکبار به حضور و تجمیع اهالی انیمیشن خلاصه شود، بلکه باید یک جمع علمی و پزوهشی را شامل شود تا این گردهمایی همراه با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به حیات خود ادامه دهد.

عضو هیات علمی دومین همایش ملی انیمیشن درباره‌ی کیفیت مقالات ارائه شده در این رویداد فرهنگی گفت: خوشبختانه با اینکه در همایش‌های علمی خوراک اصلی مقالات علمی را پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی دربر می‌گیرند اما در این همایش مقالات زیادی را داشتیم که توسط فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان و بدون ارتباط مستقیم با دانشگاه و صرفاً از روی علاقه و دغدغه علمی- فرهنگی همراه با تنوع موضوع ارائه شده بود.

دکتر سفلایی در پایان با اظهار امیدواری از نتایج مثبت برگزاری این گردهم‌آیی علمی اظهار داشت: امیدوارم این همایش بتواند پیوند میان بدنه‌ی تولید و شاکله علمی و نظری در طراحی انیمیشن را نزدیک کند، زیرا در این صورت است که منتظر ارتقاء کلی، شکوفایی بیشتر و تاثیر قابل رویت این همایش در هنر- صنعت انیمیشن خواهیم بود.

روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران


بازگشت