94/05/13

مستند «مردی که فسیل شد» به پایان تدوین رسید; جستجو برای یافتن ردپای دایناسورها در ایران!

فیلم مستند بلند «مردی که فسیل شد» از جدیدترین تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی حامد سعادت، به پایان مرحله تدوین و صداگذاری رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حامد سعادت درباره‌ی موضوع این اثر اظهار داشت: این فیلم داستان زندگی «محسن تجربه‌کار» است که حدود 35 سال از عمر خود را صرف جمع‌آوری هفتاد هزار قطعه فسیل‌های مختلف در ایران کرده است.

وی افزود: محسن تجربه‌کار در حین جمع‌آوری فسیل‌ها، به نمونه‌های خاصی برخورد می‌کند و برای اثبات نظریه خود با مشکلاتی مواجه می‌شود. از آنجایی که علم فسیل‌شناسی هم در ایران قدمت زیادی ندارد، برخی اساتید دانشگاه با نظریه وی مخالفت کرده و این مخالفت‌ها منجر به تعطیلی موزه فسیل‌های ایشان می‌شود.

سعادت تصریح کرد: این فیلم مستند علاوه بر بررسی انواع فسیل‌ها، روند آزمایشات محسن تجربه‌کار را به تصویر می‌کشد؛ آزمایشاتی که اساتید دانشگاه دیگر با نتایج آن مخالف نیستند، اما حمایتی هم از آن ندارند!

این مستندساز در ادامه گفت: تصویربرداری این مستند حدود 2 ماه در نقاط مختلف شهر کرمان از جمله بافت، راور، زرند، جیرفت، راین، شهداد، قلعه‌گنج و کهنوج به طول انجامید.

وی در پایان گفت: در این مستند برای بهتر نشان دادن جزئیات فسیل‌ها و سکانس‌هایی که مربوط به پیدا کردن ردپای دایناسورها بود، از جلوه‌های ویژه بصری استفاده شده است.

گفتنی است که عوامل تولید مستند 70 دقیقه‌ای «مردی که فسیل شد» عبارتند از: پژوهش‌گر، تصویربردار، تهیه‌کننده و کارگردان: حامد سعادت/ مدیر تولید و صدابردار: معین ایران‌پور/ دستیار کارگردان: حسین مهدی‌زاده/ دوربین دوم: حمید سعادت، غلام‌رضا سعادت/ صداگذار: طاهر پیشوایی/ جلوه‌های بصری: سجاد زارع/ گرافیک: مهدی جعفری/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت