94/06/01

مرحله نخست تصویربرداری مستند «پرنده آبی» آغاز شد; قهرمان شیرجه ایران، سوژه جدیدترین مستند کاوه بهرامی‌مقدم

مرحله نخست تصویربرداری مستند «پرنده آبی» از جدیدترین تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی کاوه بهرامی‌مقدم، با موضوع بررسی فعالیت‌های ورزشی «تقی عسگری» قهرمان اسبق شیرجه ایران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، کاوه بهرامی‌مقدم درخصوص دلایل انتخاب پدر شیرجه ایران به عنوان سوژه جدیدترین فیلم مستندش اظهار داشت: تقی عسگری قهرمان اسبق شیرجه ایران 65 سال پیش در بازی‌های آسیایی، مدال نقره و برنز آسیایی را از آن خود کرد که تاکنون این مدال‌ها تکرار نشده است.

وی افزود: بخشی از تصویربرداری این مستند در ورزشگاه شهید شیرودی تهران و همزمان با برگزاری مسابقات شیرجه که تقی عسگری به عنوان سر داور در این مسابقات حضور داشت، به اتمام رسید.

این مستندساز تصریح کرد: تقی عسگری مسئول نظارت بر ساخت و ساز استخرهای استاندارد ایران نیز هست و به همین منظور سفرهای متعددی را به شهرستان‌های مختلف دارد. وی به کشف استعداد از میان گروه‌های سنی مختلف مشغول است و خیلی از قهرمانان امروز، با همراهی تقی عسگری به موفقیت رسیده‌اند. حرکتی که این قهرمان ملی بصورت خودجوش انجام می‌دهد، به نوعی تلاش ملی برای کشف جوانان مستعد است.

گفتنی است که عوامل تولید مستند «پرنده آبی» عبارتند از: نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: کاوه بهرامی‌مقدم/ تصویربردار: هامون بهرامی‌مقدم/ دستیار کارگردان: افشین آذریان/ دستیار تصویربردار: محمد عسگرخواه/ مدیر تولید: آرش سلیمانی/ تحقیق و پژوهش: زویا بهرامی‌مقدم/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.


بازگشت