89/08/02

مستند «مُجرم بی‏دفاع» برنده‏ی 10 جایزه جهانی در جشنواره «سینماحقیقت» به نمایش درمی‏آید

 فیلم مستند بلند «مُجرم بی‏دفاع» ساخته‏ی مشترک «روبرتو فرناندز» و «جفری اسمیت» که جوایز زیادی را از جشنواره‏های جهانی سال 2010 بدست آورده، در بخش «نمایش ویژه» چهارمین جشنواره بین‏المللی «سینماحقیقت» روی پرده خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومي جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، در خلاصه فیلم «مجرم بی‏دفاع» که تولید سال 2009 انگلستان است، اینگونه آمده است: «... چه حالی خواهید شد اگر شما را در خیابانی برُبایند و بگویند که مرتکب قتلی شده‏اید که روح‏تان از آن بی‎خبر است و سپس شما را به 20 سال حبس محکوم کنند!؟ در دسامبر 2005، این اتفاق برای «تونو زونيگا» در مکزیکوسیتی افتاد  و وی محکوم به جنایتی شد که هرگز مرتکب نشده بود...»

«مجرم بی‏دفاع» داستان مبارزه ي باورنکردنی دو وکیل جوان برای آزاد کردن «تونو زونیگا» است. آنها بدون هیچگونه سابقه‌‏ای در امرِ فیلمسازی، متوجه این حقیقت می‏شوند که تنها یک دوربین می‏تواند بازگو کننده‏ی این بی‏عدالتی (که آنها شاهدش هستند)، باشد.

برپایه این گزارش، این فیلم مستند بلند تاکنون جوایز بهترین فیلم مستند جشنواره‏های «جهان تک‏رسانه‏ای» و «پایان شرق» لندن، جوایز بهترین فیلم مستند و فیلم منتخب تماشاگران جشنواره‏های «مادرید» و «لس‏آنجلس»، جایزه طلایی جشنواره سانفرانسیسکو، جوایز بهترین فیلم مستند جشنواره‏های گوادالاخارا مکزیک، کپنهاگن و تورنتو را کسب کرده و در جشنواره‏های شفیلد، مورلیا، مکزیکوسیتی و سارايوو نیز به نمایش درآمده است.

            گفتنی است: چهارمین جشنواره بین‏المللی فیلم مستند ایران: سینماحقیقت، طی روزهای 17 تا 21 آبان‏ماه 1389 در شهر «تهران» برگزار خواهد شد.

 

                   روابط عمومي  

جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت»


بازگشت