1394-06-04

جشنواره بین‌المللی «فیلم، سرزمین مادری نو» گشایش یافت:«مصائب چارلی» ایرانی در سرزمین مادری اتریش!

فیلم سینمایی «مصائب چارلی» از فیلم‌اولی‌های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «علیرضا سعادت‌نیا»، در جشنواره بین‌المللی «فیلم، سرزمین مادری نو» که از صبح امروز در کشور اتریش گشایش یافته است، روی پرده می‌رود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بیست و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم، سرزمین مادری نو» The New Homeland- Film طی روزهای چهارم تا هشتم شهریورماه 94 در کشور اتریش برگزار خواهد شد و فیلم «مصائب چارلی» اولین ساخته‌ی سینمایی «علیرضا سعادت‌نیا» بعنوان نماینده سینمای ایران در این جشنواره به نمایش در‌می‌آید.
داستان این فیلم که مهدی هاشمی به عنوان بازیگر اصلی در آن نقش‌آفرینی می‌کند، درباره‌ی «کاکازاد» فروشنده‌ی دوره‌گرد نفت و بنزین است که در منطقه اربیل کردستان زندگی می‌کند. او که عاشق فیلم و سینماست، روزی به طور اتفاقی در بازار کهنه‌فروشی، یک آپارات سینما دیده و آن را خریداری می‌کند...
گفتنی است که عوامل تولید این فیلم سینمایی به این شرح هستند: نویسنده و کارگردان: علیرضا سعادت‌‌نیا، مدیر فیلمبرداری: گئورگی دزالف، صدابردار: نظام‌‌الدین کیایی، صداگذار: پرویز آبنار، تدوینگر: واروژ کریم‌مسیحی، طراح صحنه و لباس: نعمت جورائف، طراح گریم: رسول سیدعربی، مدیر تولید: محمدرضا نجفی، جلوه‌های ویژه: عظیم محمدی، مدير تداركات: بهرام دانايی‌زادگان، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: جلال‌الدین ساعدپناه، عكاس: نويد سجادی‌حسينی، بازیگران: مهدی هاشمی، نارین اکرام، آلكساندرا اولينيك، طوفان ابوبکر، سمیر فاروق، سیروان گلی، کژار (بازیگر کودک)، تهیه‌کننده: علیرضا سبط‌احمدی، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی. 
بازگشت