1394-06-08

خرمیان: مدیران به وضعیت اورژانسی هنر انیمیشن بپردازند!;دومین همایش ملی انیمیشن ایران/

مهدی خرمیان کارگردان انیمیشن «قصه‌های مبارک» معتقد است که چنانچه مدیران فرهنگی به وضعیت اورژانسی هنر انیمیشن نپردازند، به زودی شاهد تحلیل رفتن این نهال نازک خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران، مهدی خرمیان از اعضای کارگروه آموزش و پژوهش این همایش درباره‌ی تاثیر برگزاری رویدادهای فرهنگی بر تولید فیلم انیمیشن اظهار داشت: «مسلماً امر پژوهش تاثیر بسیار زیادی بر روند تولید انیمیشن خواهد داشت ولی تاثیر مثبت این مهم به عواملی از جمله تامل و ارتباط مستمر بین بخش پژوهش و دانشگاه با بخش تولید، هماهنگی بین نتیجه همایش با بدنه تولید و از همه مهمتر اینکه مدیران متولی برگزاری این رویداد، نتیجه همایش را به عنوان نقشه راه قرار دهند و از آن استفاده کنند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه تمام عوامل سیاستگذاری همایش از افراد حرفه‌ای و صاحب‌نام در حوزه انیمیشن هستند که مسلماً تمام جوانب را در نظر گرفته و به زودی شاهد برگزاری مطلوب این همایش خواهیم بود.
خرمیان با اشاره به وضعیت کنونی تولید فیلم انیمیشن در ایران اذعان داشت: با صراحت باید بگوییم وضعیت کنونی انیمیشن نسبت به چند سال گذشته، به دلیل مشکلات اقتصادی نگران کننده است و چنانچه مدیران فرهنگی به این وضعیت اورژانسی نپردازند، به زودی شاهد تحلیل رفتن این نهال نازک خواهیم بود.
گفتنی است: دومین همایش ملی انیمیشن ایران به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طی روزهای دهم تا سیزدهم شهریورماه ۱۳۹۴ در جزیره‌ی کیش برگزار خواهد شد.

بازگشت