1394-06-10

قاسم‌خان: با وجود همه‌ کاستی‌ها، هنر انیمیشن ایران در مسیر پیشرفت است

دبیر دومین همایش انیمیشن ایران در پیامی اعلام کرد که هنر انیمیشن ایران با وجود همه‌ی کاستی‌ها، بیش از گذشته در مسیر پیشرفت و دستیابی به ابزارها و روش های نوین قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی همایش ملی انیمیشن ایران، متن کامل پیام «علیرضا قاسم‌خان» دبیر این رویداد علمی- هنری به این شرح است:
بسمه تعالی
كشف جام سفالين شهر سوخته، دنيايی جديد از حركت و مفهوم ثبت تصوير در دنيای كهن را جلوه‌گر ساخت. اين جام تلاشی است از سوی قديمی‌ترين ساكنان شهر سوخته، در درك و ثبت حركت. اين تلاش كه تا به امروز در سينمای انيميشن ادامه يافته، جهانی از خلاقيت و انديشه را به وجود آورده است.
دومین همایش ملی ‌انیمیشن ایران در حالی برگزار می‌شود که به همت و تلاش همه هنرمندان و استادان این بخش از هنر این سرزمین و با وجود همه كاستی‌ها، بيش از گذشته در مسیر پیشرفت و دستیابی به ابزارها و روش‌های نوین قرار گرفته ‌است.
بی‌شک در هفت سالی که از اولین دوره همایش انيميشن می‌گذرد‌، به نسبت استعدادهای تازه‌ای در این هنر شناخته‌شده‌، تحولات بیشتری در حوزه تکنولوژی به وقوع پیوسته و در مجموع زبان انیمیشن در ایران بیان تازه‌ای یافته ‌است‌. این زبان تازه راه خود را از مجامع دانشگاهی باز‌کرده و در عرصه تولید به ظهور نشسته، هر چند كه تا عرصه جهانی فاصله زيادی باقی ‌است‌.
دومین همایش ملی‌ انیمیشن با هدف گردهمایی هنرمندان این رشته برای تبادل‌نظر و یافتن راهکارهای تازه برای آینده سینمای انیمیشن شکل گرفته‌ است‌. هر همایش و یا گردهمایی می‌بایست شامل معرفی دستاوردهای آن رشته و روشن ساختن مسير آینده آن باشد.
امید است که این همایش به اهداف خود که در درجه‌ی اول شناخت وضع سينمای انیمیشن ايران است، دست یابد‌. بر خود لازم می‌دانم از جناب‌ آقای دکتر ایوبی ریاست سازمان سینمایی‌، جناب ‌آقای مونسان رئیس سازمان منطقه آزاد کیش‌، جناب ‌آقای سید‌محمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش و جناب‌ آقای دکتر رضوانی معاون محترم فرهنگی و اجتماعی كيش برای همراهی و ياری اين همايش تشکر كنم.
شایان ذکر است: دومین همایش ملی انیمیشن ایران به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طی روزهای 10 تا 13 شهریورماه 94 در جزیره‌ی کیش برگزار خواهد شد.

بازگشت