1394-06-15

هفت جایزه جشن خانه سینما به تولیدات مرکز گسترش تعلق گرفت

در جشن سینمای مستند که در قالب هفدهمین جشن سالانه خانه سینما برگزار شد، هفت جایزه به تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تعلق گرفت
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، در این مراسم که یکشنبه ۱۴ شهریور در ایوان شمس برگزار شد، جایزه بهترین فیلمبرداری مستند به سامان لطفیان برای فیلمبرداری فیلم مستند «آتلان» اختصاص پیدا کرد. دیپلم افتخار بهترین صدا نیز به طاهر پیشوایی و مهرداد جلوخانی برای فیلم «آتلان» اهدا شد.

همچنین در بخش بهترین تدوین، معین کریم الدینی تدوین گر فیلم مستند «آتلان» توانست دیپلم افتخار این بخش را از آن خود کند. آریا عظیمی نژاد نیز برای فیلم «آتلان» دیپلم افتخار بهترین موسیقی را دریافت کرد.

در بخش معرفی بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند نیز تندیس خانه سینما و دیپلم افتخار به معین کریم الدینی کارگردان فیلم مستند «آتلان» اهدا شد.

اما در بخش بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه تندیس خانه سینما و دیپلم افتخار به مصطفی شیری کارگردان فیلم «خون بازی» اهدا شد. در بخش بهترین تهیه کنندگی فیلم مستند کوتاه نیز تندیس خانه سینما و دیپلم افتخار به مصطفی شیری و لیدا حائری تهیه کنندگان فیلم «خون بازی» اهدا شد. در بخش بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه بلند هم تندیس خانه سینما به محسن استاد علی برای کارگردانی فیلم «دم صبح» تعلق گرفت. تندیس بهترین تهیه کنندگی این بخش نیز به صورت مشترک به محسن استادعلی و نسرین عبدی برای مستند «دم صبح» اهدا شد.

مهدی قربان پور نیز تندیس جشن خانه سینما و دیپلم افتخار بهترین پژوهش را برای مستند «زمناکو» دریافت کرد.

در بخش پایانی مراسم که به اهدای جایزه بهترین تهیه کننده فیلم مستند بلند اختصاص داشت، حامد شکیبانیا تهیه کننده فیلم مستند «زمناکو» تندیس خانه سینما را از دستان رضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینما و جعفر صانعی مقدم دریافت کرد.
بازگشت