1394-07-06

جایزه شهید آوینی بین‌المللی شد

در ایام هفته‌ی دفاع مقدس، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام کرد: «جایزه شهید آوینی» که ویژه‌ی نمایش و تقدیر از فیلم‌های مستند منتخب حوزه‌ی مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، در ششمین دوره‌ی خود بصورت بین‌المللی برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جایزه شهید آوینی که از سال گذشته بعنوان بخش‌ ویژه جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» برگزار می‌شود، در سال جاری بین‌المللی شده و به استقبال نمایش جدیدترین فیلم‌های مستند با موضوع مقاومت، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی خواهد رفت.
بخش ویژه‌ی «جایزه شهید آوینی» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از هیات انتخاب و داوری مجزایی برخوردارست و جایزه‌ی برگزیدگان این بخش هم تندیس جایزه شهید آوینی، دیپلم افتخار و مبلغ 120، 100، 80 میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم مستند بلند، نیمه‌بلند و کوتاه برگزیده‌ی هیات داوری است که در آیین پایانی جشنواره، به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان ایرانی علاقمند به شرکت در «جایزه شهید آوینی» می‌بایست فرم شرکت در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» را روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه DVD فیلم و عکس‌های صحنه فیلم و کارگردان، حداکثر تا پانزدهم مهرماه 1394 به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند. علاقمندان شرکت در این بخش باید هنگام پُر کردن فرم اینترنتی شرکت در جشنواره سینماحقیقت، حتماً گزینه‌ی «جایزه شهید آوینی» را تایید کنند.
فیلم‌های خارجی بخش «جایزه شهید آوینی» هم از مجموع آثاری که به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ارسال شده است، توسط هیات انتخاب بخش بین‌الملل جشنواره انتخاب و معرفی خواهند شد.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 22 تا 28 آذرماه 1394 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت