1394-07-13

توضیحات مرکز گسترش درخصوص گزارش سینماپرس: رفتار شما مانع انجام وظیفه ما در ترویج فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس نمی‌‍‌‌شود

به دنبال درج گزارش بی‌اساس «آوینی، مرکز گسترش سینمای مستند و خبرهایی که رنگ و بوی پوپولیستی می‌دهد!» در پایگاه خبری سینماپرس مورخ 11 مهرماه 1394، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی توضیحات ذیل را به منظور تنویر افکار عمومی منتشر کرد.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی درخصوص گزارش پُر از تناقض پایگاه خبری سینماپرس، به این آیه‌ی شریفه استناد می‌کند که: «في‏ قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ فَزادَهُمُ اللَّهُ مَرَضاً وَ لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ بِما کانُوا يَکْذِبُونَ» [در قلب‌هایشان مَرَضى هست، پس خدا به مرض‌شان افزوده است و برایشان به سبب دروغ گفتنشان عذابى دردآور خواهد بود.]
سردبیر محترم! مطمئن باشید که این گفتارها و رفتارهای بیمارگونه، ما را از وظایف اصلی‌مان در عرصه‌ی تولید و نمایش آثار مستند دینی و انقلابی و دفاع مقدس باز نمی‌دارد و مانع ترویج فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس نخواهد شد.
شما بخاطر منافع صنفی و جناحی خود، حاضرید مصالح مملکت و نظام اسلامی و ارزش‌های دفاع مقدس را زیر سؤال ببرید! اینجا اعلام می‌کنیم که اگر این رفتار را در رسانه‌ی متبوع خود ادامه دهید، دست به افشای مسائلی خواهیم زد که قطعاً نمی‌توانید منکر آن شوید.
اگر این رسانه، وابسته‌ به جناح و یا فرد خاصی نیز هست، وجدان ملی و دینی اقتضاء می‌کند که نسبت به این‌گونه مسائل، منصفانه و مشفقانه برخورد کنید.
در آستانه‌ی محرم حسینی، یاد فرمایش آن امام هُمام می‌افتیم که فرمودند: «إِنْ لَمْ يَكُنْ لَكُمْ دينٌ وَ كُنْتُمْ لا تَخافُونَ الْمَعادَ فَكُونُوا أَحْرارًا فی دُنْياكُم...» [اگر دين نداريد و از روز قيامت نمی‌ترسيد، لااقل در زندگی دنياتان آزادمرد باشيد...]
باشد که شما هم مصداق این فرمایش سیّدالشهداء(ع) واقع شوید.

بازگشت