1394-07-25

ساخت انیمیشن «حوری» با موضوع رویای صادقه

انیمیشن «حوری» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با موضوع انتزاعی رویای صادقه، به زودی وارد مرحله انیمیت می‌شود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمدحسین افلاک‌قزوینی در انیمیشن «حوری» مردی را به تصویر می‌کشد که شاهد صحنه قتلی می‌شود و خواب می‌بیند که قاتل را کشته است!
او با اشاره به موضوع انتزاعی این انیمیشن گفت: «ایده اولیه‌ی این کار به سه، چهار سال پیش برمی‌گردد؛ روزهایی که فکر می‌کردم رویای صادقه در دنیای امروز چطور اتفاق می‌افتد. برای همه‌‌ی ما پیش آمده که اتفاقی را در بیداری می‌بینیم که به سرانجام نرسیده و در نهایت در خواب به آن اتفاق پایان می‌دهیم. بعد از مدتی هم در عالم واقع آنچه در خواب دیده‌ایم، تحقق پیدا می‌کند.»
افلاک‌قزوینی ادامه داد: «رویای صادقه بسیار عجیب و در عین حال جذاب است. فیلمنامه این اثر بر اساس زندگی واقعی آشنایان و دوستانم نوشته شده است. من حتی از شغل پدرم که راننده است هم در این قصه استفاده کرده‌ام.»
به گفته این کارگردان، انیمیشن «حوری» تلفیقی از کار دستی و سنتی و تکینک 3d است. او در این خصوص توضیح داد: «امروزه بیشتر انیمیشن‌ها با تکنیک سه بُعدی ساخته می‌شوند، اما من برای ایجاد تنوع و علاقه به تکنیک دو بُعدی سعی کردم تلفیقی از این دو تکنیک را در کنار هم استفاده کنم. در واقع پایه‌ی این انیمیشن دو بُعدی و برخی فضاسازی‌ها و اشیاء به کار رفته در داستان، سه بُعدی تصویر شده‌اند.»
انیمیشن «حوری» بعد از گذراندن مراحل طراحی شخصیت و مدل‌ها، تا پایان مهر وارد مرحله انیمیت و رنگ‌آمیزی بک‌گراند می‌شود. فیلمنامه این انیمیشن نوشته محمدحسین افلاک‌قزوینی و ساقی محمودی است و در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود.

بازگشت