1394-08-20

همراه با فرات در سینماحقیقت!

فرشاد اکتسابی با جدیدترین فیلم مستندش «همراه با فرات»، در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرده است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم که تولید سال 1394 به تهیه‌کنندگی محمد داوودی است و برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی می‌شود، روايتی از نگاه يک فيلمساز جوان است که پس از سال‌ها دوری، به سرزمين مادری‌اش «عراق» باز می‌گردد تا فيلمی در خصوص تاريخ کشورش بسازد.
عوامل تولید فیلم مستند 89 دقیقه‌ای «همراه با فرات» به این شرح هستند: پژوهشگر و تهیه‌کننده: محمد داوودی، کارگردان و تدوینگر: فرشاد اکتسابی، تصویربردار: مهراد امين‌کاظمی، صدابرداران: امير حاجی‌ده‌آبادی، حميد بختياری، صداگذار: حسن مهدوی، تدوینگر: امير اديب‌پرور، آهنگساز: اميد فتح‌الهی، نویسنده: مهدی تراب‌بيگی، گوینده: عادل فدعم، مدیر تولید: حميد مهندسی، عکاس: محمد مجلل، دستیاران کارگردان: حيدر الخفاجي - محمد الفتلاوي
فرشاد اکتسابی متولد سال 1349 در تهران و دارای مدرک کارشناسی سينما (کارگردانی) و تئاتر (ادبيات دراماتيک) است. در پرونده‌ی فیلمسازی او، ساخت مستندهای راز يک مجسمه، مجنونی از اسکانديناوی، سووز (شوش)، فرزند اصفهان، سعدی کارنو، ماست سياه است، تابوت خالی، سفر به سرزمين شگفتی‌ها، 166 روز نوفل لوشاتو، چاپارهای کاغذی، غاردان خان، هزار فاميل، ده حادثه ماندگار، سفر به دره نيکبختی، در جستجوی سيمرغ، دکتر علی، ژاک دومورگان، جزيره گنج و... به چشم می‌خورد که جوایز مختلفی را برای این فیلمساز به ارمغان آورده است.
لازم به ذکر است که نمایش فیلم مستند «همراه با فرات» در جشنواره سینماحقیقت، منوط به آرای اعضای هیات انتخاب بخش «مسابقه ملی» است که تا پایان آبان ماه اعلام خواهد شد.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 22 تا 28 آذرماه 1394 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت