1394-08-27

رویای برزیلی سینماحقیقت!

مستند بلند «رویای برزیلی» ساخته «مارسلو پدرسو» در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به نمایش درمی‌آید.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم 82 دقیقه‌ای که تولید سال 2015 کشور برزیل به تهیه‌کنندگی «لیویا دی‌ملو» بوده و در اولین نمایش بین‌المللی‌اش، در بخش Forum جشنواره معتبر «برلین» آلمان روی پرده رفته است، انعکاسی از برزیل امروز است که دگرگونی را تجربه کرده و ساختار اجتماعی‌اش را تغییر داده است؛ اما این تناقض‌ها در مقابل مشکلاتی قرار گرفته که به نظر می‌رسد این کشور به لحاظ تاریخی هم درگیر آن بوده است...
مارسلو پدرسو فیلمسازی از نسل جدید سینماگران برزیل است که از سال 2007 به حرفه مستندسازی روی آورده و مستندهای KFZ1348، در اقیانوس آرام و شرکت برزیل را نیز کارگردانی کرده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 22 تا 28 آذرماه 1394 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت